T, 29.11.2023.

VIDEO ⟩ Veikalos pieaug zādzību skaits. To galvenais iemesls nav finansiālās grūtības

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: KSCHiLI/Shutterstock

Kopš Covid-19 ierobežojumu atcelšanas ir pieaudzis zādzību skaits veikalos. Tomēr to noteicošais iemesls nav finansiālās grūtības, informē Latvijas Televīzijas raidījums "Dienas ziņas".

Gan policijas, gan veikalu pārstāvji norāda, ka ekonomiskie apstākļi šobrīd tomēr nav noteicošais zādzību iemesls. Cilvēki, kuri nonākuši finanšu grūtībās, izvēlēsies nevis zagt, bet savilkt ciešāk jostas.

"Sīkas zādzības veikalos ir ikdienas problēma.

Piemēram, ziemā to skaits parasti palielinās, jo garnadžiem palīdz lielie mēteļi, daudzās kabatas un somas, kurās veikli paslēpt nozagto produktu," norādīja SIA "Lidl Latvija" sabiedrisko attiecību nodaļā.

"Pieaug statistiski profesionālo garnadžu daudzums. Tie ir cilvēki, ko arī mēs esam identificējuši un par kuriem vēlāk, sazinoties ar Valsts policiju, uzzinām, ka šie ir cilvēki, kas preces zog, lai tās pēc tam realizētu melnajā tirgū," sacīja "Elvi Latvija" pārstāve.

Zagto lietu tops, kas parasti nonāk garnadžu rokās, pamatā ir nemainīgs - kafija, alkohols, ikri, cietais siers, kā arī skaistumkopšanas un higiēnas līdzekļi.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu