FOTO ⟩ Kartēs parādīts, kā daudzas Krievijas oligarhu jahtas mēroja ceļu pāri visai pasaulei

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Foto: Reuters/ScanPix

Vairāki Krievijas oligarhi savas greznās superjahtas turējuši pēc iespējas tālāk no Rietumu sankcijām. Datu un analītikas uzņēmuma "Spire" kartēs tas ir ļoti skaidri parādīts, vēsta ārvalstu mediji. 

"Spire" kartes liecina, ka oligarhu superjahtas šā gada janvārī atradās pavisam citos galamērķos nekā pirms 2022. gada 24. februāra, kad kara noziedznieks Vladimirs Putins paziņoja par "militārās operācijas" uzsākšanu Ukrainā.

Daudzas jahtas mēroja ceļu pāri visai pasaulei, lai patvertos no Rietumu piemērotajām sankcijām. Savukārt citām jahtām izslēdza izsekošanas signālu, lai tās neatklātu.

Kartē attēlota Krievijas oligarhu jahtu kustība laikā no 2021. gada februāra līdz 2022. gada februārim, bet pēc tam no 2022. gada februāra līdz 2023. gada janvārim.

Vislielāko karstumu uzrāda dzeltenie plankumi, kas liecina, ka šajā rajonā konstatēts liels skaits jahtu.

Foto: Spire Maritime

Pirmajā kartē redzami divi populārākie jahtu ceļi - viens no tiem ved taisnā ceļā uz ASV rietumu krastu līdz Čīlei, bet otrs ceļš ved pāri Atlantijas okeānam. Greznās jahtas bija bieži sastopamas arī Islandē, Vidusjūrā, kā arī gar Francijas, Portugāles un Norvēģijas piekrastēm.

 Otrajā kartē redzams, ka oligarhu jahtas izvairījās no lielākās daļas ASV rietumu krasta. Tā vietā tās peldēja tuvāk Havaju salām, Meksikai un Karību jūras valstīm. Arī ievērojami mazāk jahtu šķērsoja Atlantijas okeānu, kā arī daudzas izpeldēja ārpus Vidusjūras.

Foto: Spire Maritime

Vienīgā valsts reģionā, kas piesaistīja oligarhu jahtas, bija Turcija, kas joprojām piedāvā drošu patvērumu Krievijas oligarhu aktīviem, jo tā vēl nav sodījusi Krieviju par tās agresiju pret Ukrainu.

Divas miljardiera Romāna Abramoviča superjahtas martā devās uz Turciju un tur arī palikušas vēl tagad. Uzņēmuma izpilddirektors Džons Lusks norāda: "Krievu oligarhi apzinās, ka konfiskācijas draudi ir reāli, tāpēc viņi ir mainījuši savus ceļošanas paradumus."

Pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā krievu oligarhu iecienīta vieta bija arī Islande, Vācijas un Francijas ziemeļu krasti, kā arī Norvēģijas piekraste. Kopš pagājušā gada 25. februāra šajos reģionos principā nekāda aktivitāte nav novērota - konstatēta tikai vienas jahtas kustība.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu