Ragainis: Situācija Jēkabpilī atkal var pasliktināties

LETA
Plūdi Jēkabpilī, kur ūdens līmenis Daugavā 14. janvāra rītā sasniedzis 8,92 metrus.
Plūdi Jēkabpilī, kur ūdens līmenis Daugavā 14. janvāra rītā sasniedzis 8,92 metrus. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Lai arī pašlaik iedzīvotājiem apdraudējuma nav, mainoties laikapstākļiem, situācija Jēkabpilī atkal var pasliktināties un sākties plūdi, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP).

Viņš skaidroja, ka pašlaik vižņi veidojas, to krāvums ir no Zeļķu tiltam līdz Pļaviņām. Vienlaikus viņš akcentēja, ka pašlaik ūdens līmenis cēlies nav un bīstamība nepastāv.

Ragainis gan atgādināja, ka situācija, mainoties laikapstākļiem, var pasliktināties, piemēram, ja atkal sāktos liels sals, kas veidotu vairāk vižņu.

Pašlaik pilsētā tiek strādāts, lai nostiprinātu dambi. Tāpat mājas, kuras vairāk applūda, tiek kaltētas, lai tajās varētu dzīvot. Tāpat tiek domāts par dambja pagarināšanu, paaugstināšanu, ielu pārveidošanu, lai tās strādātu kā dambis.

"Pašlaik svarīgi līdz nākamajai ziemai esošo dambi nepieciešams nostiprināt," uzsvēra Ragainis.

"Esmu pārliecināts, ka jēkabpiliešiem pilsēta ir nozīmīga. Katrs bija gatavs iesaistīties, palīdzēt, lai pasargātu pilsētu," par piedzīvotājiem plūdiem teica mērs.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka 14.janvārī un 15.janvārī, kad ūdens līmenis Jēkabpilī tikai dažus centimetrus atpalika no vēsturiski augstākā rādītāja, pilsētas aizsargdambis atsevišķās vietās tika izskalots un radās bažas par tā noturību.

Pilsētā applūda ielas, mājas, iedzīvotājiem nācās evakuēties. Jēkabpils novadā plūdos kopumā cietušas ap 450 dzīvojamās mājas

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu