Amatpersona: Masveida Krievijas grūtnieču ierašanos Argentīnā veicina mafijas organizācijas (1)

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Odua Images/Shutterstock

Argentīnā attīstījies Krievijas grūtnieču dzemdību tūrisms. To veicina "mafijas organizācijas", informē Argentīnas Imigrācijas dienesta vadītāja Florensija Kariņāno, izsakoties par krievu grūtniecēm, kas pēdējā gada laikā masveidā ierodas Argentīnā, lai nodrošinātu saviem mazuļiem Dienvidamerikas valsts pilsonību.

Aizvadītā gada laikā, kopš Krievija izvērsusi pilna mēroga karu pret Ukrainu, Argentīnā ieradušies tūkstošiem Krievijas grūtnieču, bet pagājušajā nedēļā vienā avioreisā tādu bija 33, kas šai tendencei lika pievērst pastiprinātu uzmanību.

Dažas tika aizturētas, un varasiestādes apņēmušās vērsties pret šo tendenci.

"Mafijas organizācijas gūst peļņu, piedāvājot [dzemdību tūrisma] paketes, lai mūsu pases iegūtu cilvēki, kas patiesībā nevēlas dzīvot mūsu valstī," "Twitter" skaidro Imigrācijas dienesta vadītāja.

Uz Argentīnu, kur visi jaundzimušie automātiski saņemt šīs valsts pilsonību, Krievijas pilsoņi var ceļot bez vīzas, līdz ar to valsts kļuvusi par pievilcīgu tā dēvētā dzemdību tūrisma galamērķi.

"Mēs pēdējo mēnešu laikā esam konstatējuši būtisku Krievijas pilsoņu ieceļošanas pieaugumu. Tāpēc mēs nolēmām veikt izmeklēšanu, un viņu vidū esam veikuši pārrunas ar 350 sievietēm, kas bija grūtniecības vēlīnajās stadijās," norādījusi Kariņāno.

"Pārrunās mēs noskaidrojām, ka šīs organizācijas piedāvā cilvēkiem apmaiņā pret lielām naudas summām dzemdību tūrisma paketes, kurās Argentīna pase ir galvenais ceļojuma iemesls," skaidro amatpersona.

Kā norādījusi Kariņāno, Imigrācijas birojs šos datus iesniedzis valsts justīcijas iestādēm, lai tiktu aizsargāta Argentīnas pasu izsniegšanas procesa integritāte.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu