Latvijas riteņbraucējs izsaka savas domas par iespējamo krievu un baltkrievu atgriešanos olimpiskajā apritē

LETA
Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš.
Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš. Foto: Zane Bitere/LETA

Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēšana zem neitrāla karoga nav pareizais risinājums laikā, kad Ukrainā notiek karš, publiskā paziņojumā uzsver Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā Emīls Liepiņš.

Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sākotnējā iecere bija līgumos par valsts sporta budžeta līdzekļu piešķiršanu iekļaut nosacījumu, ka valsts budžeta līdzekļi nevar tikt novirzīti tiem sportistiem un sporta darbiniekiem, kas piedalās sporta sacensībās, kurās piedalās arī Krievijas vai Baltkrievijas sportisti - neatkarīgi no to statusa, tajā skaitā neitrālā, un starptautisko sporta federāciju noteikumiem un lēmumiem. Ņemot vērā šo ieceri, vairāku sporta veidu pārstāvji, tajā skaitā profesionāli riteņbraucēji, nevarētu pretendēt uz valsts budžeta līdzekļiem.

Otrdien IZM mudināja, ka Latvijas individuālajiem sportistiem, lemjot, vai piedalīties komercsacensībās, kurās vienlaikus ar Ukrainas sportistiem piedalās arī Krievijas un Baltkrievijas sportisti, būtu jāņem vērā nostāja, kādu šajā situācijā ieņem Ukrainas par sportu atbildīgās organizācijas.

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) savās pārraudzītajās profesionālās riteņbraukšanas sacensībās komandu sastāvos ļauj startēt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem zem neitrāla karoga, taču Ukrainas saviem sportistiem nav liegusi dalību šajos mačos.

Liepiņš sociālajā vietnē "Facebook" izplatītajā paziņojumā norāda, ka stingri iestājas pret Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību starptautiskajās šosejas riteņbraukšanas sacensībās, tostarp olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos.

"Uzskatu, ka slēpšanās zem baltā karoga nav risinājums agresoru valstu sportistiem laikā, kamēr Ukrainā notiek civiliedzīvotāju, tostarp sportistu, slepkavošana un cieš infrastruktūra. Aicinām neliegt Latvijai mums solidarizēties ar Ukrainas sportistiem, kopīgi startējot komandu sastāvos UCI līmeņa velobraucienos," rakstīts sportista paziņojumā

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) janvārī paziņoja, ka aicina pētīt veidus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē. Šo paziņojumu nosodīja ne tikai Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un citas amatpersonas, bet arī vairākas sporta federācijas.

Latvijas Olimpiskā komiteja (SOK), atbildot uz SOK aicinājumu, paziņoja, ka tās nostāja bija, ir un būs nemainīga un principiāla - kamēr notiek karš Ukrainā, Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība olimpiskajās spēlēs zem jebkāda karoga ir nepieļaujama.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu