Vai princim Viljamam ir jāklanās tēta, karaļa Čārlza III priekšā

Apollo.lv
Foto: I T S/Shutterstock

Karaliskais protokols nosaka, ka pilnīgi visiem, sveicot Lielbritānijas karali Čārlzu III, ir jāpaklanās. Un tas jādara pat tad, ja tu esi viņa dēls - troņmantnieks? 

Pavērojot pasākumu foto, kas uzņemti pēc notikuma, kad par Lielbritānijas karali pasludināja Čārlzu III, redzams, ka, piemēram, Ziemassvētku koncertā Velsas princese pakniksē Čārlzam III, kamēr princis Viljams ar tēvu sasveicinās saskūpstoties!

​Bet, kā raksta "Page Six", tehniski princim Viljamam ir jāpaklanās arī karalienei konsortei - savai pamātei Kamillai. Un tas jādara arī pārējiem karaliskās ģimenes pārstāvjiem - jāpaklanās gan karalim, gan karalienei konsortei. 

Vai Viljamam ir jāuzrunā tēvs ar "Jūsu Majestāte"? Protokols nosaka, ka, sveicot karali, vispirms viņu uzrunā "Jūsu Majestāte", bet pēc tam pāriet uz mazāk formālo "kungs" (Karalienes gadījumā tas bija "Jūsu Majestāte" un pēc tam "kundze"). Tomēr šie noteikumi galvenokārt attiecas uz publisku uzstāšanos, un Viljams, visticamāk, joprojām privāti sauc savu tēvu par "pa" (no vārda papa).

Redaktors iesaka
Nepalaid garām