VIDEO Siguldā cietsirdīgi nogalinātais zirgs bijis viens no labākajiem Latvijā dzimušiem sporta zirgiem (1)

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ekrānuzņēmums no video

Siguldā cietsirdīgi nogalinātais vien astoņus mēnešus vecais kumeļš tika atzīts kā viens no labākajiem sporta zirgiem, kas dzimis Latvijā. Dzīvnieks bija draudzīgs un no cilvēkiem nebaidījās, informē Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".  

Zirgi, īpaši kumeliņi, ir ļoti ziņkārīgi, un no svešiniekiem nebaidās.

Un, visticamāk, tieši tā arī notika noziegums, kuru atklāja pirmdien. Gadu vecais kumeļš Matilass pats pienācis pie pāri darītājiem.

"Pagājušā gadā viņš tika novērtēts kā viens no labākajiem sporta zirgiem, kas dzimis Latvijā. Bija bužināms, katru reizi nāca pretī.

Un es iedomājos, ka nakts laikā viņš nāk pretī.... Un viņam uzbrūk," šokēts ir zirgaudzēšanas saimniecības īpašnieks Māris Parfianovičs. Zirgu īpašnieks ar pāridarītājiem nav pazīstams, lai gan viņi dzīvo netālu.

Kriminālpolicijas priekšnieka praksē šāda nežēlība pret dzīvnieku esot pieredzēta pirmo reizi.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka kriminālprocesā par astoņus mēnešus veca kumeļa nogalināšanu Siguldā Valsts policija aizturējusi trīs vīriešus.

Noziedzīgais nodarījums tika izdarīts Siguldā, kur kādā zirgu audzētavas aplokā konstatēta zirga galva un kājas bez rumpja.

Netālu no tā atrasta vieta, kur bojāgājušais zirgs ticis sadalīts un pēc tam, iespējams, aizvests ar ķerru prom. Zirgs bija astoņus mēnešus vecs kumeļš, kura vērtība ir aptuveni 4000 eiro.

Divas dienas vēlāk, 15. februārī, veicot izmeklēšanas darbības, policija aizturēja trīs iespējamās vainīgās personas - 1982. gadā dzimušu vīrieti un divus 2006. gadā dzimušus jauniešus. Visi trīs iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem, tai skaitā, par zādzībām un narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Pie viena no aizturētajiem vīriešiem dzīvesvietā likumsargi veica kratīšanu, kuras laikā atrasta un izņemta gaļa, kauli, divas gaļasmašīnas, astoņas patronas, naži, ar asinīm notraipīta ķerra un sporta apavi ar asinīm uz tām.

Sākotnējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrieši zirgu nogalinājuši, lai izmantotu tā gaļu savām vajadzībām pārtikā. Taču precīzs nozieguma izdarīšanas motīvs vēl tiks skaidrots.

Likums par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kā rezultātā tas gājis bojā, un ja tas izdarīts publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē, vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Šobrīd visi trīs aizturētie atrodas izolatorā, un piektdien tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu