Kumeļa nogalināšanas lieta: Tiesa piemēro apcietinājumu vienam no aizdomās turētajiem

LETA
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Rolf Dannenberg/shutterstock

Tiesa pēc policijas ierosinājuma piemērojusi apcietinājumu vienam no trim aizdomās turētajiem kriminālprocesā par astoņus mēnešus veca kumeļa nogalināšanu Siguldā, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.

Apcietinājums piemērots 1982. gadā dzimušajam vīrietim, bet diviem 2006. gadā dzimušajiem pusaudžiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzekļi.

Noziedzīgais nodarījums tika izdarīts Siguldā, kur kādā zirgu audzētavas aplokā konstatēta zirga galva un kājas bez rumpja.

Netālu no tā atrasta vieta, kur bojāgājušais zirgs ticis sadalīts un pēc tam, iespējams, aizvests ar ķerru prom. Zirgs bija astoņus mēnešus vecs kumeļš, kura vērtība ir aptuveni 4000 eiro.

Divas dienas vēlāk, 15. februārī, veicot izmeklēšanas darbības, policija aizturēja trīs iespējamās vainīgās personas - 1982. gadā dzimušu vīrieti un divus 2006. gadā dzimušus jauniešus. Visi trīs iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem, tai skaitā, par zādzībām un narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Pie viena no aizturētajiem vīriešiem dzīvesvietā likumsargi veica kratīšanu, kuras laikā atrasta un izņemta gaļa, kauli, divas gaļasmašīnas, astoņas patronas, naži, ar asinīm notraipīta ķerra un sporta apavi ar asinīm uz tām.

Sākotnējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrieši zirgu nogalinājuši, lai izmantotu tā gaļu savām vajadzībām pārtikā.

Taču precīzs nozieguma izdarīšanas motīvs vēl tiks skaidrots.

Likums par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kā rezultātā tas gājis bojā, un ja tas izdarīts publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē, vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu