Latviešu mūziķu Chris Noah un JJ Lush radīta dziesma triumfē Lietuvas "Eirovīzijas" atlasē

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latviešu mūziķi - Jānis Jačmenkins (JJ Lush) un Krists Indrišonoks (Chris Noah).
Latviešu mūziķi - Jānis Jačmenkins (JJ Lush) un Krists Indrišonoks (Chris Noah). Foto: Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports

Sestdien, 18. februārī, Lietuvā tika rīkota nacionālā dziesmu atlase, lai atlasītu kompozīciju, kas Lietuvu pārstāvēs 67. starptautiskajā "Eirovīzijas" dziesmu konkursā. Triumfēja Monikas Linkytes izpildītā dziesma "Stay", ko radījuši latviešu mūziķi - Krists Indrišonoks (Chris Noah) un Jānis Jačmenkins (JJ Lush).

"Viss sākās ar to, ka mēs strādājām pie citas dziesmas Lietuvas "Eirovīzijas" dziesmu atlasei. Pie dziesmas, kas arī iekļuva finālā, ierindojoties piektajā vietā. Kamēr bijām darba procesā, dziedātāja Monika Linkyte uzrunāja Kristu.

Kad manās rokās nonāca "Stay" demo ieraksts, uzreiz jau varēja just dziesmas ārkārtīgi lielo potenciālu," stāsta Jānis Jačmenkins.

"Monika mani uzrunāja "Instagram", izteica komplimentus par manu mūziku. Viņa jautāja, vai mēs varētu kaut kad kopā pastrādāt studijā. Es piekritu un aicināju viņu uz Latviju. Viņa atbrauca, un pusotras dienas laikā mums tapa dziesmas demo versija. Sākām diskutēt par to, kurš varētu būt šīs dziesmas producents, un es ieteicu mūsu pašu izcilo talantu Jāni, kurš piekrita, un tā nu mēs visi esam šeit. Dziesma ir miksēta Anglijā, to paveicis Kristofers Heriss.

"Stay" ir par sevis pieņemšanu un iepazīšanu, kā arī īstās vietas atrašanu. To var interpretēt gan kā dialogu ar sevi, gan ar kādu citu.

Šī ir pirmā dziesma, ko mēs ar Moniku kopā sarakstījām, arī pirmā, ko kopā izveidojām visi trīs. Līdz ko mēs sākām saprast šīs dziesmas aprises, mums kļuva skaidrs, ka tā jāiesniedz arī Lietuvas "Eirovīzijas" atlasē, tā teikt, šāvām mērķī," stāsta Krists.

"Monika uzreiz ļoti nopietni attiecās pret nacionālo atlasi ar dziedātājām un bekvokālistēm no Anglijas, ar kurām kopā viņa ir mācījusies - tiešām jomas profesionāļiem. Pēc pusfināla un ceturtdaļfināla, pēc katra no šiem atlašu posmiem, tika veiktas dažādas izmaiņas gan priekšnesumā, gan performancē un nedaudz arī dziesmā.

Manuprāt, viena no uzvaras atslēgām ir tieši tā, ka mēs visu laiku analizējām uzstāšanos un skatītāju reakciju un uzlabojām, ko vien spējām," atklāj Krists.

Šis ir otrais gads pēc kārtas, kad JJ LUSH producēta dziesma izskanēs starptautiskajā "Eirovīzijas" dziesmu konkursā, jo pērn viņš strādāja pie grupas "Citi zēni" dziesmu "Eat Your Salad".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu