"Ej..." Slovākijas ministrs skarbi izsakās par Orbāna prokrieviskajiem izteikumiem (14)

LETA
Slovākijas ārlietu ministrs Rastislavs Kačers.
Slovākijas ārlietu ministrs Rastislavs Kačers. Foto: AFP/SCANPIX

Slovākijas ārlietu ministrs Rastislavs Kačers otrdien, 21. februārī, sociālajā tīklā "Facebook" nosodījis Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna prokrieviskos paziņojumus, veltot viņam labi zināmos rupjo izteicienu krievu valodā.

Ministrs apliecinājis, ka apbrīno ukraiņu varonību un brīvības mīlestību, kā arī piebildis, ka militārā palīdzība Ukrainai ir pareizs solis. Savukārt Ungārijas nostāju viņš asi kritizējis.

Kā norādījis Slovākijas ārlietu ministrs, Orbāna nostāja, ka "tas nav mūsu karš", ir morāli nepieņemama.

"Šajās brīvdienās viņu Karpatu pravietis izpaudās par to, ka tas nav mūsu karš. Tas "vienkārši ir konflikts starp divām slāvu valstīm". Tās vajadzētu likt mierā, izolēt. Tas ir, lai krievi ātri vien apsit ukraiņus. Lai viņi neuztraucas," norādījis Kačers.

"Cik pretīgi. Cik nožēlojami. Cik nekristīgi.

Svētais Mārtiņš no Tūras nomirtu no kauna šādu kristiešu dēļ," norādījis Slovākijas ministrs, minot katoļu svēto, kas dzimis mūsdienu Ungārijas teritorijā.

Kačers nav taupījis arī Slovākijas ekspremjeru Robertu Fico, kas grib "Putina mieru tāpat kā Orbāns".

"Putina kolaboracionistiem, īpaši mūsu Karpatu baseinā un augstkalnē, visiem tiem, kas grib mieru par Ukrainas iznīcināšanas cenu, man ir tikai viens vēstījums: "Иди на х*й!""rezumējis Kačers,

labi zināmo krievu rupjību ierakstot orģinālvalodā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu