Īpašā filmas "Neona pavasaris" seansā diskutēs par LGBTQ kopienas redzamību Latvijā

LETA
Foto: Ink Drop/Shutterstock

Ceturtdien, 23. februārī, plkst. 18 LGBT namā pasākumu cikla "Mozaīkas sarunas" ietvaros būs iespējams noskatīties režisora Matīsa Kažas filmu "Neona pavasaris", kā arī piedalīties īpašā sarunā ar filmas veidotājiem un ekspertiem un vairāk uzzināt par LGBTQ kopienas redzamību Latvijas kino. 

Pieaugot pozitīvai LGBTQ kopienas redzamībai kultūras vidē, kā arī uzlabojoties sabiedrības attieksmei un izpratnei, pasākuma laikā tiks aktualizēts jautājums par reprezentācijas nozīmi Latvijas kino un kultūras vidē. Sarunas fokusā izvēlēta 2022.gada rudenī iznākusī filma "Neona pavasaris", kurā attēlotas romantiskas attiecības starp divām jaunām sievietēm - bez stigmas un nosodījuma, bet ar izpratni par sarežģīto.

Filma "Neona pavasaris" ir spraiga jauniešu drāma un naktsdzīves hronika. Filmas galvenā varone Laine ir studente, kas dzīvo Rīgas priekšpilsētā.

Laikā, kad Laines vecāki pārstāj dzīvot kopā un viņai jāuzņemas atbildība par mazo brāli, Laine nonāk Rīgas pagrīdes reivu scēnā, kur viņa iemīlas reiverē Gundā un atklāj savu seksualitāti. Taču bezmiega nakšu un ballīšu iespaidā Laine pakāpeniski sāk zaudēt saikni ar realitāti un ģimeni.

"Mozaīka" valdes loceklis Kaspars Zālītis norādīja, ka kino ir nozīmīgs veids, kas ļoti tiešā veido sabiedrisko domu un skatītāja apziņā nostiprina zināmu priekšstatu par realitāti. Līdz šim gan Latvijas kino LGBTQ varoņi ir bijusi maz pārstāvēti, tādēļ ar šo pasākumu tā rīkotāji vēlas uzsvērt LGBTQ kopienas redzamības nozīmi, un "iedrošināt kino un kultūras pārstāvjus aizvien vairāk uzsvērt un runāt par mūsu sabiedrības dažādības šķautnēm".

Ievadsarunā pirms seansa piedalīsies filmas veidotāji - Kaža, aktrise Grēta Trušiņa, kā arī Rīgas Kino muzeja direktore Agnese Logina. Sarunu vadīs portāla "Satori" redaktors Andrejs Vīksna.

LGBT nams atrodas Stabu ielā 19 un izveidots 2019.gadā kā pirmā drošā vide LGBT kopienai un tās atbalstītājiem. LGBT namu uztur LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka", un tajā regulāri noris izglītojoši un izklaidējoši pasākumi LGBTQ kopienas atbalstam.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu