Ik dienu vidēji 20 ukraiņu bēgļu bērni saņem palīdzību ar "Ziedot.lv" starpniecību (3)

LETA
Foto: Odeta Valuziene/Shutterstock

Ar labdarības organizācijas "Ziedot.lv" starpniecību ik dienu palīdzību saņem vidēji 20 ukraiņu bēgļu bērni, intervijā Latvijas Radio pastāstīja kustības vadītāja Rūta Dimanta.

Latvijas iedzīvotāji Ukrainas bēgļu bērniem līdz šim saziedojuši gandrīz 900 000 eiro, un "Ziedot.lv" saņēmis palīdzības pieteikumus no 2138 šādiem bērniem.

Kopš aktivitātes sākšanas palīdzība jau sniegta 724 bērniem, kas ir vidēji 20 bērni dienā, radio sacīja Dimanta.

"Vēl joprojām katru dienu mēs saņemam jaunus un jaunus palīdzības pieteikumus, kurus liekam rindā un ceram, ka tuvāko mēnešu laikā varēsim šos visus ziedojumus novadīt līdz bērniem. Protams, vieglāk varbūt ir savākt ziedojumus, nekā tos izlietot, jo mums katrai ģimenei ir jāpārbauda dokumenti, vai viņi tiešām ir Ukrainas bēgļi, ar katru ir jāparunājas," stāstīja Dimanta.

Ukrainas bēgļu bērniem atbalsts tiekot sniegts visdažādākajās jomās.

Daudziem nepieciešama medicīniskā palīdzība, tostarp karā un filtrācijas nometnēs piedzīvotās emocionālās traumas mazajiem cilvēkiem radījušas somatiskas, neiroloģiskas veselības problēmas.

Citiem savukārt nepieciešams atbilstošs apģērbs, vēl citiem - mācību līdzekļi, tostarp viedierīces attālinātai mācību vielas apguvei.

"Protams, ir arī ļoti sarežģīti gadījumi - ilgi un piņķerīgi, bet lielākā daļa ir tādi, ka uzklausām, palīdzam, un viņi dodas savās gaitās," stāstīja "Ziedot.lv" vadītāja.

Viņa arī informēja, ka daudzi cilvēki ir izveidojuši regulāro maksājuma uzdevumu bankā, lai ziedotu Ukrainas bēgļu bērniem ik mēnesi, līdz karš būs beidzies.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu