FOTO Rīgā būvēs Lāčplēša kvartālu. Tajā būs komerctelpas un 600 jauni dzīvokļi (3)

LETA
Foto: Publicitātes foto

Igaunijas investīciju kompānija "Estmak Capital" investēs gandrīz 50 miljonus eiro jauna Rīgas "zaļā" projekta - Lāčplēša ielas dzīvojamā un biznesa kvartāla izbūvē starp Lāčplēša, Satekles, Visvalža un Ernesta Birznieka-Upīša ielu, pavēstīja "Estmak Capital" pārstāvji.

Kvartāla izbūve tiks sākta 2024. gadā, un to pilnībā plānots pabeigt septiņu līdz desmit gadu laikā.

Lāčplēša kvartāla kopējā platība ir gandrīz 60 000 kvadrātmetru. Lāčplēša kvartālā īpaša uzmanība tiks pievērsta apzaļumošanai, saglabājot gan vēsturiskos kokus, gan stādot jaunus kokus, mūžzaļus krūmus un ierīkojot puķu dobes.

Lāčplēša kvartālā tiks uzbūvēti 600 jauni dzīvokļi, kā arī komperctelpas 14 000 kvadrātmetru platībā, tostarp biroji, kafejnīcas, veikali, saloni un citas.

Pagājušajā gadā jaunā kvartāla projekts tika nominēts Latvijas nozīmīgāko nekustamo īpašumu projektu visambiciozāko nākotnes plānu kategorijā ("BRELF Awards").

Foto: Publicitātes foto

"Estmak Capital" mārketinga un komunikācijas vadītāja Marianna Elksniņa-Valda informē, ka jaunais Lāčplēša kvartāls būs daļēji līdzīgs Tallinas Rotermana kvartālam, jo tam paredzēta daudzfunkcionālā publiskā ārtelpa - uz cilvēkiem orientētā aleja un laukums, kurā organizēt publiskus un kopienas pasākumus.

Jaunā Lāčplēša kvartāla projektu ir izstrādājuši arhitektu biroji "Dual arhitekti" (Latvija) un "Archunion" (Ukraina). Kvartāls atrodas agrākajā rūpnieciskajā rajonā, un tāpēc tajā saglabāts arī vēsturiskais industriālais mantojums un stils. Piemēram, kā viens no kvartāla centrālajiem elementiem ir saglabāts 19. gadsimta skurstenis, kas turpmāk pildīs laukuma orientiera lomu. Ēkās un fasādēs tiks izmantota vēsturisko ķieģeļu imitācija ar stilistiski atbilstošu krāsu paleti.

Foto: Publicitātes foto

Kvartāla galvenais kustības ceļš tiks būvēts, orientējoties uz cilvēku, nevis automašīnām. Idejas pamatā ir Nīderlandes pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu "Woonerf" (dzīvojamās ielas) koncepcija, kuras centrā ir dzīva un cilvēkam draudzīga pilsētas telpa. Pagalmos un ielās automobiļi gan ir atļauti, bet galvenais uzsvars tomēr ir uz gājējiem un velosipēdistiem.

Kvartāla telpa ir veidota, lai veicinātu komunikāciju vietējo iedzīvotāju starpā, tostarp tiks ierīkoti ērti soliņi, centrālais laukums ar zaļām saliņām, vēsturiskais skurstenis un zaļā terase, kas ap to vijas uz augšu. Arī kafejnīcas un veikaliņi laukumā veidos mājīga pilsētas centra sajūtu.

Investīciju un attīstības kompānija "Estmak Capital" ir dibināta Igaunijā 2008. gadā. Uzņēmums fokusējas uz inovatīvu augsto tehnoloģiju un kvalitatīvu dzīvojamo un komerciālo nekustamo īpašumu projektu attīstību Baltijas valstīs. "Estmak Capital" galvenais darbības virziens ir "zaļā būvniecība". Tāpēc uzņēmums veicina ilgtspējīgu nekustamā īpašumu projektu attīstību ar pozitīvu ietekmi uz apkārtējo vidi, samazinot enerģijas un materiālo resursu patēriņa līmeni visā ēkas dzīves ciklā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu