Pk, 31.03.2023.

"Marija Luīze! Paldies tev!" Kustība "'Dzīvesbiedri" reaģē uz aktrises atteikšanos no Lielā Kristapa balvas

Apollo.lv
"Marija Luīze! Paldies tev!" Kustība "'Dzīvesbiedri" reaģē uz aktrises atteikšanos no Lielā Kristapa balvas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Paula Čaurkste/LETA

26.februārī, protestējot pret Civilās savienības likuma nepieņemšanu un atsakoties no "Lielā Kristapa" statuetes par galvenās aktrises darbu filmā "Neona pavasaris", aktrise Marija Luīze Meļķe ir izrādījusi nozīmīgu solidaritātes žestu brīdī, kad visu Latvijas ģimeņu tiesiskās aizsardzības un regulējuma nākotne ir neskaidra, norāda kustība "Dzīvesbiedri".

Savu sajūsmu par aktrises paziņojumu portālam Apollo.lv pauž kustības “Dzīvesbiedri” vadītājs Kaspars Zālītis: "Marija Luīze! Paldies tev! Tas ir vienīgais ko varu pateikt! Tu esi drosmīgāka par mūsu politiķiem, kas nespēj iestāties par ikvienu mūsu sabiedrībā, par visām mūsu ģimenēm. Tava rīcība daudzus iedvesmoja, aizkustināja un iedrošināja iet uz priekšu."

"Dzīvesbiedri" vadītājs Kaspars Zālītis norāda: "Marija Luīze Meļķe filmā "Neona pavasaris" attēlo varoni, ko valsts šobrīd neaizsargā. Lai cik tas būtu sāpīgi un emocionāli, aktrise ir atteikusies no savas karjeras augstākā apbalvojuma, lai vērstu uzmanību tam, ka Saeima vēl joprojām nav izpildījusi Satversmes tiesas spriedumus par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību. Tas ir ārkārtīgi nozīmīgs solidaritātes žests, kas ir būtisks tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Tas turpina uzdot jautājumu: kāpēc politiķi nav spējīgi nodrošināt drošu un stabilu nākotni visiem?"

Saeimai kārtējo reizi nespējot pieņemt Civilās savienības likumu, kustība "Dzīvesbiedri" pērnā gada nogalē platformā ManaBalss.lv āka parakstu vākšanu iniciatīvai "Sargāsim visas ģimenes", parakstu slieksni palielinot līdz 25 000 parakstu. Šobrīd savākti vairāk nekā 12 000 parakstu.

Iniciatīvas mērķis ir aicināt Saeimu pieņemt tiesisko regulējumu visu ģimeņu, tostarp viendzimumu ģimeņu, un faktiskās kopdzīves tiesiskai atzīšanai un sociālajai aizsardzībai, kā arī nodrošināt pilnvērtīgu Satversmes tiesas spriedumu izpildi. Kopdzīve ir visātrāk pieaugošais ģimenes modelis Latvijā. Aptuveni katra piektā ģimene Latvijā, kas dzīvo kopā vienā mājoklī, dzīvo nereģistrētās attiecībās. Aptuveni divi no pieciem bērniem piedzimst nereģistrētās attiecībās.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu