Noplūde Ķīnas laboratorijā. ASV ministrijai jauni secinājumi par Covid-19 pandēmijas cēloni (3)

LETA
Foto: Zigres/Shutterstock

Laikraksts "Wall Street Journal" vēsta, ka ASV Enerģētikas ministrija esot konstatējusi iespējamo Covid-19 pandēmijas cēloni. Ministrijas ieskatā, pandēmiju varēja izraisīt noplūde vienā no Ķīnas laboratorijām. 

Reaģējot uz mediju ziņām, Ķīna pirmdien šos apgalvojumus noraidīja.

Kā vēstīja laikraksts "Wall Street Journal", secinājums par noplūdi esot minēts ASV Nacionālās izlūkošanas direktores Evrilas Heinsas biroja slepenā ziņojumā un tas iezīmē maiņu Enerģētikas ministrijas nostājā, kas iepriekš norādījusi, ka tā nav nosliekusies par labu kādam konkrētam viedoklim šajā jautājumā.

Kā teikuši cilvēki, kas ir lasījuši slepeno ziņojumu un kurus citēja "Wall Street Journal" un "New York Times",

ministrija šādu secinājumu izdarījusi ar "zemu pārliecinātību", šādi vēršot uzmanību uz to, ka dažādām struktūrām nav vienprātības par Covid-19 izcelsmi.

Secinājums, kā tiek ziņots, izdarīts jaunu izlūkdatu rezultātā, un tas ir nozīmīgs, jo ministrija strādā ar nacionālo laboratoriju tīklu, no kurām dažas veic sarežģītus bioloģiskos pētījumus.

Ministrijas viedoklis tagad ir, ka pandēmija izraisījusies Ķīnas laboratorijā notikuša negadījuma rezultātā. Šādu nostāju jau iepriekš paudis ASV Federālais Izmeklēšanas birojs.

Pekina kārtējo reizi noraida šos apgalvojumus, Ārlietu ministrijas pārstāvei sakariem ar presi mudinot cilvēkus "beigt izplatīt apgalvojumus par laboratorijas noplūdēm, beigt nomelnot Ķīnu un beigt politizēt jautājumu par izcelsmes noskaidrošanu".

"Autoritatīvajos zinātniskajos secinājumos, ko kopīgi izdarīja Ķīnas un [Pasaules Veselības organizācijas] eksperti, netika konstatēts, ka laboratorijas noplūde varēja būt iespējama," preses konferencē sacīja Mao Nina.

Baltais nams svētdien norādīja, ka ASV izlūkošanas kopienā šajā jautājumā nav vienprātības.

Četri ASV izlūkdienesti uzskata, ka Covid-19 izcēlies dabiskas transmisijas rezultātā, bet divas citas par vienu konkrētu nostāju nav izšķīrušās, vēstīja "Wall Street Journal".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu