O, 30.05.2023.

VIDEO ⟩ Jēkabpils plūdu seku likvidēšanai saņems 2 miljonus eiro no valsts

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Plūdi Jēkabpilī.
Plūdi Jēkabpilī. Foto: Jānis Škapars/TVNET

Koalīcija pirmdien, 27. februārī, pēc tikšanās ar Jēkabpils mēru Raivi Ragaini (LZP) politiski atbalstīja virs divu miljonu eiro piešķiršanu Jēkabpilij plūdu seku likvidēšanai. Par to pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Naudu paredzēts ņemt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu līdz šim nesamaksātos rēķinus, tajā skaitā, par darbiem, kas pašlaik turpinās, skaidroja premjers.

Par šo līdzekļu piešķiršanu vēlāk paredzēts lemt arī oficiāli valdībā, norādīja valdības vadītājs.

Tiks mēģināts piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, lai stiprinātu un daļēji pārbūvētu aizsargmehānismu plūdu riska mazināšanai, kam nepieciešami ap 12 miljoni eiro, norādīja Kariņš.

Kā ziņots, 14. janvārī un 15. janvārī, kad ūdens līmenis Jēkabpilī tikai dažus centimetrus atpalika no vēsturiski augstākā rādītāja, pilsētas aizsargdambis atsevišķās vietās tika izskalots un radās bažas par tā noturību.

Pilsētā applūda ielas, mājas, iedzīvotājiem nācās evakuēties. Jēkabpils novadā plūdos kopumā cietušas ap 450 dzīvojamās mājas.

Foto: Plūdi Jēkabpilī

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu