Aizvadītajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā un Igaunijā pieaugusi par 11%

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: jannoon028/Shutterstock

AS "Latvenergo" pārstāvji informē, ka aizvadītajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā un Igaunijā vienoti pieauga par 11%. 

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos novērotas gan kāpjošas, gan krītošas cenu svārstības. Latvijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 116,57 eiro par megavatstundu (MWh), Igaunijā - 116,42 eiro par MWh, un abos tirdzniecības apgabalos cena vienoti pieauga par 11%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Lietuvā elektroenerģijas "spot" cena pieauga par 13% līdz vidēji 118,37 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenas pieauga arī Centrāleiropā - Francijā elektroenerģijas cena pieauga par 9%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, līdz vidēji 154,98 eiro par MWh, Vācijā vidējā elektroenerģijas cena kāpa par 20% un bija 136,23 eiro par MWh. Tikmēr "Nord Pool" sistēmas nedēļas vidējā cena samazinājās par 3% līdz vidēji 77,12 eiro par MWh.

Nelielu "Nord Pool" sistēmas cenas samazinājumu veicināja par 4% zemāks elektroenerģijas patēriņš nekā nedēļu iepriekš, kā arī par 13% lielāka vēja izstrāde reģionā. Tomēr straujāku cenas lejupslīdi ierobežoja atomelektrostaciju izstrādes samazinājums nedēļas nogalē - sākot ar piektdienu, uz astoņām dienām tika apturēts Zviedrijas Oskarshamnas 3. reaktors. Elektroenerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala uz Baltiju samazinājās par 35%, kas veicināja cenu pieaugumu Baltijas reģionā. Tajā pašā laikā plūsmas no Somijas pieauga tikai par 9%, salīdzinot ar iepriekšējās nedēļas datiem.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 8540 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi - 9233 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs saruka par 6% līdz 533 GWh. Latvijā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 3% līdz 134 GWh. Igaunijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija 167 GWh, kas ir par 8% mazāks nekā nedēļu iepriekš. Lietuvā patēriņš samazinājās par 5% un bija 232 GWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijā pieauga par 9%, un kopā tika saražotas 387 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms pieauga par 4% līdz 161 GWh. Igaunijā elektroenerģijas izstrāde kāpa par 14% un bija 126 GWh. Lietuvā ražošanas apjomi pieauga par 11%, un tika saražotas 100 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 120%, Igaunijā - 75%, bet Lietuvā - 43%. Baltijas valstīs tika saražoti 73% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu