Sestdien Ozolmuižas pilī meklēs jauno saimnieku (1)

LETA
Foto: J.Sedols/Wiki

Limbažu novada Brīvzemnieku pagastā sestdien, 11. martā, no plkst. 11 līdz plkst. 14 būs atvērtas Ozolmuižas pils durvis apmeklētājiem, lai atrastu pils saimnieku, informēja Limbažu novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese.

Ozolmuižas pils celta 18.gadsimta beigās grāfam Georgam Johanam Mellinam. 1889.gadā pilij veidota piebūve - grāfa kabinets. No 1952.gada muižā atradās Ozolu lauksaimniecības skola, bet no 1993.gada Ozolmuižas pamatskola, kas slēgta 2020.gada vasarā.

Tiesnese informē, ka pagājušajā nedēļā Pasaules latviešu mūzikas centrs "Vienoti mūzikā" Limbažu novada domes vadībai un deputātiem prezentēja ieceri Ozolmuižas pils telpās veidot krātuvi, lai saglabātu un digitalizētu pasaulē izklīdušo latviešu mūzikas un kultūras vēsturisko mantojumu. Sarunā piedalījās arī pārstāvji no Tartu un Vīlandes Igaunijā un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Biedrības Pasaules latviešu mūzikas centrs "Vienoti mūzikā" vadītājs Aigars Parms iepazīstināja ar klātesošajiem biedrības biedriem un prezentēja ideju, veidot īpašu mūzikas krātuvi, iepazīstināja ar Ozolmuižas attīstības stratēģijas konceptu un sākto darbu pie attīstības stratēģijas.

Parms uzsvēra, ka centra iecere nav tikai Limbažu vai Vidzemes lieta, tā ir visas Latvijas un visu latviešu lieta. "Mēs šodien runājam par lielu projektu, ja mums to izdosies iedarbināt, tas paliks mūsu bērniem un bērnu bērniem, tas paliks ierakstīts mūsu tautas vēsturē. Esam krustcelēs, jo gaidām vietējās sabiedrības ieteikumus, iebildumus un domes lēmumu," pauda Parms.

Biedrības "Vienoti mūzikā" vadītājs ieteica nekādā ziņā neprivatizēt, nepārdot un neiznomāt kādam nesaprotamai privātpersonai šo pili. Viņš ierosināja atbalstīt tādus projektus, kas nodrošinātu sabiedrisko pieejamību visiem, īpaši tautiešiem no diasporas.

Lai pievērstu lielāku uzmanību Ozolmuižas pilij biedrība "Vienoti mūzikai" plāno šī gada 1.jūlijā, dienu pirms lielajiem Dziesmu un deju svētkiem Rīgā, organizēt tautas sadziedāšanās festivālu Salacgrīvā, kurā piedalītos arī Dziesmu svētku dalībnieki un kas būtu biedrības organizētā dziesmu konkursa noslēguma pasākums.

Ozolmuižas pils atjaunošanai ir vajadzīgi vismaz 2-3 miljoni eiro.

"Biedrība "Vienoti mūzikā" meklē mājas - tāda ir mūsu atbilde uz publicēto aicinājumu - Ozolmuižas pils meklē saimnieku," uzsvēra Parms.

Savukārt pašvaldības vadītāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks (K) no biedrības sagaida konkrētus jautājumus, kāds būtu pašvaldības ieguldījums.

Sarunas izskaņā pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs (LRA) piekrīt ka šis nav tikai novada, bet ir Vidzemes, Latvijas un pasaules latviešu jautājums un ir pārliecināts, ka nākamajās sarunās noteikti jāpiedalās arī Kultūras ministrijas pārstāvjiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu