FOTO ⟩ Gruzijā protesti pret "ārvalstu aģentu" likumu pāraug vardarbībā. Aiztur 66 cilvēkus (1)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Protestiem pret "ārvalstu aģentu" likumu pāraugot vardarbībā, otrdien Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi aizturēti 66 protestētāji un ievainoti vairāki desmiti policistu, trešdien paziņojušas varasiestādes.

Protesti izcēlās otrdien pēc tam, kad Gruzijas parlaments pirmajā lasījumā apstiprināja likumprojektu, kas izpelnījies salīdzinājumus ar Krievijas 2012. gadā pieņemto "ārvalstu aģentu" likumu, ko Kremlis izmantojis opozīcijas apspiešanai un neatkarīgo mediju slēgšanai.

Foto: Gruzijas iedzīvotāji protestē pret "ārvalstu aģentu" likumu Tbilisi

Likumprojekts paredz iekļaut "ārvalstu aģentu" sarakstā nevalstiskās organizācijas (NVO) un medijus, kas, neskaitot ieņēmumus no reklāmām, vismaz 20% finansējuma saņem no ārvalstīm. Par atteikšanos no reģistrēšanās "ārvalstu aģentu" reģistrā varēs uzlikt 25 000 laru (8800 eiro) lielu sodanaudu.

"Tiesībsargājošo iestāžu virsnieki aizturēja 66 cilvēkus saskaņā ar pantiem [..] par nelielu huligānismu un nepakļaušanos likumsargu likumīgajām prasībām," paziņoja Gruzijas Iekšlietu ministrija.

Ministrija arī paziņoja, ka sadursmēs ar protestētājiem ievainoti līdz 50 Iekšlietu ministrijas darbinieku, no kuriem vairāki ārstējas slimnīcā.

Gruzijas varasiestādes ir izpelnījušās plašu starptautisko kritiku par atkāpšanos no demokrātiskām reformām.

ASV vēstniecība Gruzijā norādīja, ka šo likumprojektu ir iedvesmojis Kremlis un tas ir pretrunā Gruzijas vēlmēm pievienoties Eiropas Savienībai (ES).

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu