Divas opozīcijas partijas rosina atbrīvot no amata aizsardzības ministri Mūrnieci

LETA
Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.
Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece. Foto: Evija Trifanova/LETA

Opozīcijas partiju "Latvijas pirmajā vietā" (LPV) un "Stabilitātei" deputāti rosinājuši atbrīvot no amata aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci (NA).

Lēmumprojektu "Par neuzticības izteikšanu aizsardzības ministrei Inārai Mūrniecei" iesnieguši LPV deputāti Ainārs Šlesers, Mārcis Jencītis, Linda Liepiņa, Ramona Petraviča, Oļegs Burovs, Vilis Krištopans, Kristaps Krištopans, Edmunds Zivtiņš un Ričards Šlesers.

Tāpat to parakstījuši "Stabilitātei" deputāti Aleksejs Rosļikovs, Nataļja Marčenko-Jodko, Svetlana Čulkova, Viktors Pučka, Igors Judins, Jekaterina Dorošķeviča, Iļja Ivanovs, Viktorija Pleškāne un Jefimijs Klementjevs.

Kā aģentūru LETA informēja LPV Saeimas frakcija, bažas raisot izskanējusī informācija, ka 220 miljonu eiro vērto iepirkumu uzvarējušā uzņēmuma "Zītari LZ" īpašniekiem ir cieša saistība ar atsevišķām politiskām partijām. LPV pieļauj, ka šie politiskie sakari ir sekmējuši konkrētā uzņēmuma uzvaru iepirkumā.

Tāpat Aizsardzības ministrija jau pērn rudenī esot ar iepirkuma procesu saistītos dokumentus nosūtījusi KNAB, kas nozīmē, ka, stājoties amatā, aizsardzības ministre par to zināja. LPV uzsver, ka Mūrniecei tajā brīdī būtu jāaptur iepirkums, bet ministre to nav darījusi.

Vienlaikus LPV norāda, ka Mūrniece esot netieši atzinusi savu atbildību par parakstīto līgumu, tamdēļ likumsakarīgi būtu jāseko paziņojumam par labprātīgu atkāpšanos no amata. Taču Latvijā tradīcija uzņemties politisku atbildību nav populāra, paziņojumā pauž LPV.

Kā ziņots, LPV un "Stabilitātei" Saeimas frakcijas deputāti iepriekš iesniedza pieprasījumu Mūrniecei par Nacionālo bruņoto spēku pārtikas iepirkumu.

Opozīcijas Saeimas frakciju deputāti aicināja Mūrnieci skaidrot, vai viņa nav politiski atbildīga par iepirkumu līgumu. Kā arī, kādēļ, kļūstot par aizsardzības ministri, Mūrniece neveica pārbaudi par tiem ministrijas iepirkumiem, kuri pārsniedz ievērojamas summas.

Jau vēstīts, ka pēc saceltās ažiotāžas ap armijas pārtikas iepirkumu Aizsardzības ministrija (AM) plāno veidot iekšējās drošības biroju, kuram cita starpā būs arī operatīvās izziņas tiesības, trešdien Saeimas Pieprasījumu komisijā pastāstīja aizsardzības ministre Mūrniece.

AM rīcība sekos divos virzienos. Pirmkārt, Aizsardzības jomas iepirkumu sistēma ir jāpadara pārskatāmāka. Otrkārt, AM struktūrā arī jāveido iekšējas drošības birojs - līdzīgs, kāds jau darbojas iekšlietu resorā.

Jau ziņots, ka AM saistībā ar 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu sāks dienesta pārbaudi, otrdien žurnālistiem pastāstīja aizsardzības ministre.

Mūrniece nesen intervijā TV3 paziņoja, ka toreizējā ministra Arta Pabrika (LA) politiskā biroja pārstāvis ir iesaistījies lemšanā par 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu.

Savukārt Pabriks kādus pārmetumus noraida un šajā situācijā saskata pret viņu vērstu politisko izrēķināšanos.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu