Analītiķi: Okupanti būvē nocietinājumus dziļi Krievijas aizmugurē (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Eremin Aleksey/Shutterstock

Krievijas armija un varasiestādes būvē nocietinājumus dziļi valsts aizmugurē. Tie tiek būvēti arī rajonos, kas, visticamāk, nekad nekļūs par karadarbības vietu, izpētījuši ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Pēc analītiķu teiktā, acīmredzot aizsardzības līniju izbūve Belgorodas un Kurskas apgabalos ir informācijas operācija,

kuras mērķis ir iztēlot draudus, kādus Ukraina it kā rada Krievijas teritorijām.

ISW jaunākajā ziņojumā kā piemērs minēts Belgorodas apgabala gubernatora Vjačeslava Gladkova 9. marta paziņojums par "drošības līnijas" izbūves pabeigšanu gar robežu ar Ukrainu. Viņš paziņoja, ka tam iztērēti desmit miljardi rubļu (apmēram 123 miljoni eiro). ISW analītiķi uzskata, ka tā, visticamāk, ir naudas izšķērdēšana, īpaši ņemot vērā jautājumus par Krievijas spējām finansēt militārās operācijas Ukrainā.

Piektdien par nocietinājuma līnijas būvniecību paziņoja Maskavas ieceltais anektētās Krimas vadītājs Sergejs Aksjonovs, norādot, ka tas ir prezidenta Vladimira Putina rīkojums.

Nocietinājumi Krimā tiek būvēti lielā attālumā no frontes līnijas, un tam tiek piesaistīti cilvēki, kas varētu risināt daudz aktuālākus kaujas jautājumus, teikts ziņojumā. Tas var liecināt par to, ka Maskava nav pārliecināta, ka tā spēs ilgi paturēt okupētās Ukrainas dienvidu teritorijas, norāda ISW.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu