"Tas bija smags lēmums." Mūžībā devies Rīgas zooloģiskā dārza pūkainais manuls Bjorns

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Manuls Bjorns.
Manuls Bjorns. Foto: Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo

Sēru vēsts Rīgas zooloģiskajā dārzā - mūžībā devies manuls Bjorns, sociālajā tīklā "Facebook" pavēstījis Rīgas zoodārzs.

"Ar skumjām paziņojam, ka esam atvadījušies no viena no mazākajiem, bet arī Rīgas zoodārza apmeklētāju iemīļotākajiem kaķiem - manula Bjorna.

Bjorns bija sasniedzis astoņu gadu vecumu, kas manuliem nav ne daudz, ne maz. Tomēr pēdējā pusgadā viņu piemeklēja veselības problēmas - vispirms vidusauss iekaisums, pēc tam ārstēšanas laikā parādījās neiroloģiskas komplikācijas, kas ar laiku kļuva nopietnākas.

Tās nepadevās ārstēšanai, tāpēc tika nolemts Bjornu eitanazēt - tas bija smags lēmums visai komandai, jo manulu bija iemīļojuši arī zoodārza darbinieki.

Bjorns dzimis 2014. gada 1. aprīlī "Nordens Ark" zoodārzā Zviedrijā. Rīgas zoodārzā viņš nonācis tā paša gada decembrī. Kādu laiku Bjorns dzīvoja kopā ar manulu mātīti, tomēr mazuļu pārim nebija.

Kopš 2019. gada viņš bija vienīgais manuls Rīgas zoodārzā, tomēr šiem kaķiem tas netraucē - arī dabā tie ir vientuļnieki.

Pagaidām Rīgas zoodārzā manuli neatgriezīsies, taču pēc dažiem gadiem šīs sugas ekspozīciju atkal izveidot paredzēts "Masterplan 2035" laikā - pirmajā - Himalaju kārtā," vēsta Rīgas Zooloģiskais dārzs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu