Šveice iznīcina raķetes, kas varētu aizsargāt civilo infrastruktūru Ukrainā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Rapier" raķešu sistēma.
"Rapier" raķešu sistēma. Foto: @ForcesNews/Twitter.com

Šveices armija sākusi likvidēt funkcionējošas aizsardzības sistēmas. Tās noderētu Ukrainas armijai, taču pirmā tā saukto "Rapier" raķešu daļa tikusi demontēta, vēsta medijs "NZZ am Sonntag".

Šveice pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados iegādājās 60 šādas ieroču sistēmas, 2007. gadā tās modernizēja un sagādāja 2000 vadāmo raķešu. Aizvadītā gada beigās Šveices armija pārtrauca šo sistēmu ekspluatāciju. Tagad ieroči ir jādemontē un jāiznīcina.

"Raķetes ir vecas, taču tās nav pilnībā novecojušas," intervijā "NZZ am Sonntag" norādīja bijušais "Allgemeine Schweizerische Militarzeitschrift" galvenais redaktors Pīters Šneiders.

Pēc viņa domām, Ukraina varēja izmantot "Rapier" zeme-gaiss tipa raķešu sistēmas, lai aizsargātu civilo infrastruktūru.

No juridiskā viedokļa Šveice acīmredzot būtu varējusi izlaist ieročus tālākai pārdošanai. Tā kā šī ir Lielbritānijas sistēma, stingrais Šveices ieroču eksporta režīms šajā gadījumā netiek piemērots. 

Šveices Drošības politikas komisijas prezidents norādīja, ka pārdošana pašlaik būtu sarežģīta, ņemot vērā valsts neitralitātes politiku.

"Rapier" ir zeme-gaiss raķešu sistēma, kas izstrādāta Lielbritānijas armijai, lai aizstātu līdz 70. gadu sākumam izmantotos pretgaisa lielgabalus "Bofors 40/L70". "Rapier" izmanto manuālu optisko vadības sistēmu, nosūtot vadības komandas raķetei lidojuma laikā, izmantojot radiosaiti. Tas nodrošina augstu precizitāti, tāpēc liela kaujas galviņa nav nepieciešama.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu