Vingrošana četrreiz nedēļā un kokteiļi laimīgajās stundās. 102 gadu vecas fitnesa treneres ilgmūžības recepte

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Elk Ridge Village Senior Living/Facebook.com

102 gadu vecumā Džīna Beilija nedomā apstāties. Senioru namā "Elk Ridge Village" Nebraskā viņa četras reizes nedēļā vada fitnesa nodarbības, raksta "The Washington Post".

"Kad kļūšu veca, metīšu mieru!" saka 102 vecā Džīna Beilija.

Bet pagaidām viņa joprojām vada fitnesa nodarbības senioriem. Citas seniores stāsta, ka viņa ir prasīga trenere. "Kad vingro, tas jādara pareizi un jāliek lietā visi vajadzīgie muskuļi," saka Beilija.

Dažām fitnesa kluba dalībniecēm ir artrīts, kas ierobežo viņu kustības, bet viņas joprojām var izpildīt stiepšanās vingrinājumus kaut vai sēdus, skaidro Beilija, kura pati bieži izmanto staigulīti.

"Šķiet, ka meitenes saprot, ko es viņu labā daru," viņa teica. "Tas, protams, nāk par labu arī man pašai."

Vingrošanas nodarbības senioru namā viņa sāka vadīt 2020. gadā, kad sākās koronavīrusa pandēmija, un seniora nama iemītnieki tika izolēti savās istabās. Beilija stāsta, ka vēlējusies palikt aktīva, un viņai izdevies motivēt arī pārējos, tāpēc viņa aicināja kaimiņus iznest gaitenī krēslus, lai kopīgi veiktu dažus sociāli attālinātus, vienkāršus vingrinājumus.

Kad kovida ierobežojumi beidzās, fitnesa nodarbības visiem bija tik ļoti iepatikušās, ka viņi vienkārši turpināja. Agrāk ar seniorēm kopā vingroja arī kāds kungs, diemžēl nu viņš devies mūžībā, palkušas dāmas vien.

Beilija stāsta, ka regulārās fitnesa nodarbības un stiprinājušas un padziļinājušas senioru draudzību. Viņi pieskata viens otru un kopā atzīmē jubilejas. Kad kādai vingrotājai ir dzimšanas diena, Beilija pēc nodarbības cienā visus ar gardumiem. Viņa saka:

"Šajā vecumā katrai dzimšanas dienai ir liela nozīme."

Kāda senioru nama darbiniece saka – neraugoties uz cienījamo vecumu, Beilija iedvesmo cilvēkus, jo viņi skatās uz viņu un domā:

"Ja viņa to var izdarīt 102 gadu vecumā, tad es savā vecumā varu izdarīt jebko."

"Es tiešām nezinu, vai vispār pastāv kāda formula ilgai dzīvei," saka Beilija, kura joprojām pati mazgā un gludina savas drēbes.

"Man liekas, ka Dievs vienkārši vēl nav man gatavs. Tā nu man jāturpina darboties.”

Beilija domā, ka nozīmīga loma ir veselīgam uzturam un aktīvam dzīvesveidam. Viņa netic, ka kaut kas labs var būt no sēdēšanas dīvānā un televizora skatīšanās. Beilija labāk nodarbojas ar fitnesu un noteikti izmanto laimīgās stundas, kas senioru kafejnīcā pasniedz kokteiļus. Lai gan cienījamā kundze labprāt izmanto arī dažas vecuma privilēģijas. "Man diezgan labi padodas pa laikam iesnausties," viņa smejoties saka.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu