S, 25.03.2023.

Ukrainai nodos 18 Latvijā konfiscētos auto

LETA
Ukrainai nodos 18 Latvijā konfiscētos auto
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Automašīnas atslēgas. Ilustratīvs attēls.
Automašīnas atslēgas. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Valdība otrdien nolēma bez atlīdzības nodot 18 valstij piekritīgos dzērājšoferiem konfiscētos transportlīdzekļus Ukrainai.

Automašīnas paredzētas Ukrainas valsts komunālajam nekomerciālajam uzņēmumam "Novodolazkas centrālā slimnīca", Harkivas apgabala valsts pārvaldes komunālajai iestādei "Ržavetskas psihoneiroloģiskā internātskola", Ukrainas Nacionālās zinātņu akadēmijas M.I.Sitenko Muguras un locītavu patoloģijas institūtam, Kirovohradas apgabala Holovaņivskas rajona Pobuzkes ciema padomei, Ukrainas Aizsardzības ministrijai, tajā skaitā Ukrainas Aizsardzības ministrijas armijas daļām, Krivoozerskas ciema padomei, un Harkivas apgabala Asins donoru centram

Otrdien Ministru kabineta (MK) sēdē izskatīja informatīvo ziņojumu un rīkojuma projektu par valstij piekritīgo transportlīdzekļu nodošanu bez atlīdzības Ukrainai.

Atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumam valstij piekritīgos transportlīdzekļus var nodot bez atlīdzības Ukrainas valdības īpašumā, lai palīdzētu novērst ar karadarbību Ukrainā saistītās ārkārtējās situācijas sekas un atbalstītu Ukrainas sabiedrību. Šis ir vēl viens veids, kā Latvija palīdzēs Ukrainai cīņā ar Krievijas agresiju.

Dzērājšoferiem konfiscēto transportlīdzekļu nodošanā Ukrainai Valsts ieņēmumu dienests sadarbojas ar biedrību "Agendum", kas ar tā dēvētā "Tviterkonvoja" palīdzību nodrošinās auto nogādāšanu Ukrainā un nodošanu Ukrainas valdības institūcijām, veicot visas nepieciešamās darbības un sedzot visus saistītos izdevumus.

Biedrība "Agendum" no dažādām Ukrainas valdības institūcijām saņem palīdzības sniegšanas lūgumus par transportlīdzekļu nepieciešamību. VID sniedza biedrībai aktuālu valstij piekritīgo transportlīdzekļu sarakstu, ko biedrība izvērtēja atbilstoši saņemtajiem palīdzības sniegšanas lūgumiem. VID biedrībai izvērtēšanai piedāvā automašīnas, kas ir braukšanas kārtībā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu