"Credit Suisse" aizņemsies līdz 51,4 miljardiem eiro

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Credit Suisse".
"Credit Suisse". Foto: YueStock/Shutterstock

Šveices banka "Credit Suisse" ceturtdien paziņoja, ka no valsts centrālās bankas aizņemsies līdz pat 50 miljardiem franku (51,4 miljardi eiro), lai stiprinātu tās finansiālo stāvokli pēc akcijas cenas strauja krituma.

Šāds paziņojums izplatīts dažas stundas pēc tam, kad Šveices centrāla banka pavēstīja, ka "Credit Suisse" kapitāla un likviditātes līmenis kā sistēmiski svarīgai bankai ir atbilstošs, taču vienlaikus centrālā banka solīja nodrošināt likviditātes pieejamību, ja būs tāda nepieciešamība.

"Credit Suisse" norāda, ka centrālās bankas aizdevums atbalstīs tās pamata biznesu un klientus.

Bankas akcijas cena trešdien strauji samazinājās pēc tam, kad tās liels akcionārs - Saūda Arābijas komercbanka "Saudi National Bank" - atteicās bankā veikt papildu investīcijas.

"Credit Suisse" akcijas cena trešdien uz brīdi nokritās par vairāk nekā 30% līdz rekordzemam līmenim, taču tirdzniecības sesijas noslēgumā nedaudz atguvās.

Bankas tirgus vērtība šonedēļ arī samazinājusies saistībā ar bažām par ietekmi, ko varētu izraisīt divu ASV banku nesenais sabrukums, un iekšējo ziņojumu, kurā norādītas iekšējo kontroles mehānismu nepilnības.

"Credit Suisse" ir starp 30 bankām pasaulē, kas uzskatāmas kā pārāk lielas, lai ļautu tām bankrotēt.

"Credit Suisse" tirgus vērtība kopš 2021.gada marta, kad bankrotēja Lielbritānijas finanšu uzņēmums "Greensill Capital", kopumā jau nokritusies par vairāk nekā 80%.

Tāpat banku skāruši arī vairāki citi skandāli, kas likuši tai veikt vērienīgu restrukturizāciju.

"Credit Suisse" pērn strādāja ar 7,3 miljardu franku tīrajiem zaudējumiem, kas bijuši lielākie zaudējumi kopš 2008.gada finanšu krīzes.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu