FOTO ⟩ Kariņš Ukrainā ticies ar augstākajām amatpersonām un apmeklējis Irpiņu un Buču

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa oficiālā vizīte Ukrainā
Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa oficiālā vizīte Ukrainā Foto: Valsts kanceleja

Premjerministrs Krišjānis Kariņš ceturtdien, 16. martā, oficiālā vizītē Kijivā tikās ar Ukrainas augstākajām amatpersonām un apmeklēja okupantu izpostīto Irpiņu un Buču.

Foto: Premjers Krišjānis Kariņš apmeklē Ukrainu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku un Ukrainas premjerministru Denisu Šmihalu, pārrunājot turpmāko nepieciešamo atbalstu Ukrainas cīņā pret Krievijas agresiju un Ukrainas integrācijas centienus Eiropas Savienībā un NATO.

Krišjānis Kariņš pirmo reizi devās uz okupantu karaspēka izposīto Ukrainu. 

Latvija līdz šim Ukrainai un tās valstspiederīgajiem Latvijā ir sniegusi atbalstu 498 miljonu eiro apjomā, kas veido 1,14% no IKP. Valdība pirms nedēļas pieņēma lēmumu par kārtējo militārā atbalsta sūtīšanu uz Ukrainu un ir apņēmības pilna turpināt visa veida palīdzības sniegšanu tās cīņā pret Krievijas agresiju. Iesaistoties Ukrainas rekonstrukcijā, Latvija 2023.gada budžetā ir paredzējusi finanšu līdzekļus Čerņihivas apgabalam - kritiskās infrastruktūras un mājokļu atjaunošanai.

Tāpat Kariņš, tiekoties ar Ukrainas valsts augstākajām amatpersonām, pauda Latvijas stingro politisko atbalstu Ukrainai tās eiroatlantiskās integrācijas centienos. Ministru prezidents ar Ukrainas amatpersonām pārrunāja tās virzību uz Eiropas Savienību un pievienošanās procesu.

Ministru prezidents vizītes laikā apmeklēja Irpiņu un Buču.

Kā norāda premjera birojā, Ministru prezidenta vizīte ir apliecinājums Latvijas valdības un sabiedrības neatslābstošajam atbalstam Ukrainas cīņā pret Krievijas agresiju un karadarbību.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu