Šoigu izvirza apbalvojumiem ASV drona notriekšanā iesaistītos pilotus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Sergejs Šoigu.
Sergejs Šoigu. Foto: Sasa Dzambic Photography/Shutterstock

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu izvirzījis valsts apbalvojumiem reaktīvo iznīcinātāju Su-27 pilotus, kas bija iesaistīti amerikāņu drona "MQ-9 Reaper" notriekšanā virs Melnās jūras, piektdien pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.

"Krievijas Federācijas aizsardzības ministrs armijas ģenerālis Sergejs Šoigu izvirzījis apbalvošanai ar valsts apbalvojumiem lidmašīnu Su-27 pilotus, kas novērsa to, ka amerikāņu bezpilota lidaparāts MQ-9 pārkāpj speciālās militārās operācijas īstenošanai noteiktās gaisa telpas izmantošanas pagaidu režīma rajona robežas,' teikts ministrijas paziņojumā.

Kā apgalvots vēl otrdien izplatītajā ministrijas paziņojumā, Krievijas iznīcinātāji pret amerikāņu dronu nav pielietojuši ieročus un ka drons pats nogāzies straujas manevrēšanas rezultātā.

ASV gaisa spēki otrdien pavēstīja, ka Krievijas iznīcinātājs Su-27 virs Melnās jūras pārtveršanas gaitā nodarījis bojājumus amerikāņu dronam "MQ-9 Reaper" un tā rezultātā drons iegāzies ūdenī.

Savienotās Valstis jau kādu laiku izmanto dronus MQ-9 operācijās virs Melnās jūras, lai sekotu Krievijas flotes aktivitātēm.

Vašingtona pēc pēdējā incidenta paziņoja, ka "turpinās veikt lidojumus un darboties tur, kur to pieļauj starptautiskās tiesības".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu