Blinkens pauž skepsi par Ķīnas ierosināto miera plānu

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Foto: Alex Brandon / POOL / AFP

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens pirmdien paudis skepticismu par Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina ierosināto miera plānu, brīdinot, ka tā varētu būt novilcināšanas taktika, lai palīdzētu Krievijai karā ar Ukrainu.

Blinkens sacīja, ka pasaulei nevajadzētu ļauties apmuļķoties ar Krievijas taktiskajiem soļiem, ko atbalsta Ķīna vai kāda cita valsts, lai iesaldētu karu uz Krievijas nosacījumiem.

Viņš sacīja, ka ASV atzinīgi vērtē jebkuru diplomātiju, lai panāktu taisnīgu un ilgstošu mieru, taču pauda šaubas, ka Ķīna aizsargā Ukrainas "suverenitāti un teritoriālo integritāti".

"Jebkurš plāns, kurā šim kritiskajam principam nav piešķirta prioritāte, labākajā gadījumā ir novilcināšanas taktika vai tikai mēģinājums veicināt netaisnīgu iznākumu. Tā nav konstruktīva diplomātija," uzsvēra Blinkens.

"Aicinājums uz pamieru, kas neietver Krievijas spēku izvešanu no Ukrainas teritorijas, faktiski atbalstītu Krievijas iekarojumu ratifikāciju," viņš piebilda.

Blinkens šodien paziņoja, ka ASV atvēlēs militārajai palīdzībai Ukrainai vēl 350 miljonus dolāru.

"Ja Ķīna ir apņēmusies atbalstīt kara pārtraukšanu, balstoties uz ANO statūtiem, kā teikts tās plāna pirmajā punktā, tā var vest sarunas ar prezidentu [Volodimiru] Zelenski un Ukrainu uz šī pamata un izmantot savu ietekmi, lai pārliecinātu Maskavu atsaukt savus spēkus," norādīja Blinkens.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu