Noklausies! ⟩ "Citiem zēniem" jauna un rotaļīga dziesma par vecumdienām

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Populārā pašmāju grupa "Citi zēni" laiž klajā jaunu videoklipu dziesmai "Vecumdienas",  ieskandinot tēmas no jaunā albuma, kuru izdot plānots rudenī.

Grupas "Citi zēni" jaunākais veikums dzīvajā izpildījumā bija dzirdams jau februārī Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta Mikrofons" izskaņā, taču dziesmu "Vecumdienas" kopā ar videoklipu grupa prezentē tikai tagad.

"Nav viegli pieņemt faktu, ka mēs visi kļūstam vecāki. Mums vienmēr ir bijis interesanti apdomāt to, kādi būsim, kad varēsim saukt sevi par senioriem.

Vai mums būs "izejamie" trauki sekcijā, vai mēs arī iegādāsimies TV programmu laikraksta versijā, vai arī mums būs divi pāri briļļu?” šādus jautājumus par grupas jaunāko veikumu mudina apdomāt solists Dagnis Roziņš.

Dziesmas tekstu radījis Jānis Pētersons, kurš tā nozīmi komentē kā “svarīgu atklāsmi pašam sev - tuvojoties trīsdesmit gadu slieksnim”. Mūzikas autors Roberts Memmēns par dziesmu saka: “Tā ir viegla un ar humoru apveltīta interpretācija tam, kā mēs jūtamies. Dažreiz ir vērtīgi sev uzdot jautājumus, kuri ir tīri filozofiski. Tādā veidā mēs saprotam, vai esam uz pareizā ceļa.”

Dziesmā ir dzirdama ietekme no disko un funk ierakstiem, kas tiek apvienota ar smeldzīgu piedziedājumu un asprātīgu tekstu.

Līdz ar šo singlu grupa "Citi zēni" piesaka arī topošo otro studijas albumu latviešu valodā, kuru paredzēts izdot šī gada rudenī.

"Būs daudz pārsteigumu, vairāki kopdarbi ar māksliniekiem, kurus mēs uzskatām par elkiem. Ar otro studijas albumu gribam uzlikt sev augstāku kvalitātes latiņu, lai izaicinātu paši sevi," albuma saturu komentē grupas bundzinieks Toms Kagainis.

Līdz ar dziesmu ir tapis arī mūzikas videoklips, kuru veidojis režisors un Jaunā Rīgas teātra aktieris Toms Harjo. Viņš klipa ideju komentē šādi:

"Nevarēja netaisīt puišus vecus - tā būtu neizmantota iespēja. Tā arī darījām - izspēlējām vienu dienu no viņu ne tik tālās nākotnes, kur centrālais notikums ir koncerts, kam viņi lēnām gatavojas. Un galvenais - viņu klausītāji visu šo laiku ir palikuši zēniem uzticīgi."

Videoklipa producenti ir Mārtiņš Goldbergs un Elīna Sargune, operators – Ritvars Bluka, gaisma – Toms Ločmelis. Klips tapis Realto Kinostudijā, LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā.

Lai svinētu singla izdošanu, grupa “Citi zēni” ielūdz savus atbalstītājus uz prezentācijas pasākumu “Vecumdienu ballīte”, kas notiks 25. martā Rīgas klubā “Biedrība”.

"Tā kā sen nebijām redzējuši, ka kāds rīkotu prezentācijas, tad nolēmām – mēs gribam atgriezt šo tradīciju. Tas būs neordinārs un neformāls pasākums ar dresskodu, bingo spēlēm, grupas "Citi senči" vienreizējo uzstāšanos un, protams, arī pašas dziesmas un videoklipa prezentāciju," tā par pasākuma plānu komentē grupas ģitārists Krišjānis Ozols. Biļetes pieejamas šeit.

Foto: publicitātes.

Grupa “Citi zēni” ar savu pēdējo singlu “Lieka štuka” tika atzīti par Gada vērtīgāko dziesmu “Muzikālās bankas ‘22” dziesmu aptaujā, kā arī grupa pārstāvēja Latviju 66. Eirovīzijas dziesmu konkursā ar savu dziesmu “Eat Your Salad”.

2021. gada izskaņā iznāca grupas debijas albums “Suņi iziet ielās”. Šā albuma singli guvuši plašus panākumus, izcīnot otro vietu "Muzikālās bankas" fināla šovā, kā arī iegūstot balvu “Zelta Mikrofons” kā tautas gada dziesma. Līdzšinējie grupas singli ir sasnieguši vairāk nekā 10 miljonus skatījumu YouTube platformā.

Dziesmas "Vecumdienas" autori – Roberts Memmēns, Armands Rutkovskis, Jānis Pētersons.

Grupas sastāvā muzicē Jānis Pētersons (vokāls), Dagnis Roziņš (vokāls, saksofons), Reinis Višķeris (taustiņinstrumenti), Krišjānis Ozols (ģitāra), Roberts Memmēns (bass) un Toms Kagainis (bungas).

Noskaties videoklipu!

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu