Par vardarbību pret sievu policija Zolitūdē vīrietim nosaka tuvošanās aizliegumu (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Rīgas pašvaldības policija/Facebook.com

Piektdien, 17. martā, ap pulksten 15.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu no kāda Zolitūdes daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāja, kurš ziņoja, ka kāpņu telpā tiek sista un žņaugta sieviete, kura saukusi pēc palīdzības. Uz notikuma vietu nekavējoties tika norīkota tuvākā Zemgales pārvaldes ekipāža.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargus sagaidīja izsaucējs, kurš pavadīja līdz attiecīgā dzīvokļa stāvam. Policijas darbinieki aiz aizslēgta priekštelpas aizsargrežģa sastapa sievieti, kura bija satraukta un fiziski iespaidota, proti, viņai bija acīmredzami miesas bojājumi uz sejas un rokām.

Blakus cietušajai atradās viņas vīrs, kurš bija agresīvi noskaņots. Pēc rīkojuma atslēgt režģi agresors nereaģēja, sāka kliegt cieņu aizskarošiem vārdiem un draudēja izrēķināties, cenšoties caur režģi ar rokām aizsniegt policijas darbinieku.

Pēc mirkļa vīrietis nolēma atslēgt režģi, lai varētu izrēķināties ar likumsargiem, pēc kā pret vīrieti tika lietota elektrošoka pistole.

Lai pārliecinātos par sievietes veselības stāvokli, notikuma vietā ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests brigāde, tomēr pēc apskates cietusī atteicās doties uz slimnīcu. Savukārt vīrietis sākumā tika nogādāts Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā alkohola ietekmes pārbaudei un vēlāk atskurbšanai nogādāts policijas iecirknī.

Pret agresoru tika sākti divi administratīvā pārkāpuma procesi – par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu un par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu.

Vairākas stundas vēlāk, kad agresors bija atskurbis, tika pieņemts lēmums atgriezties mājoklī, lai sastādītu lēmumu par nošķiršanu un sagatavotu pieteikumu tiesai par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Tāpat vīrietim tika dots laiks sakrāmēt mantas, līdz policijas klātbūtnē viņš pameta dzīvesvietu.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu