Policija pabeigusi izmeklēšanu par slepkavību Dobelē: iesaistītas nepilngadīgas personas

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Take Photo/Shutterstock

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas šonedēļ pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par kāda 1967. gadā dzimuša vīrieša slepkavību Dobelē 2022. gada 20. septembrī. Kādā pamestā ēkā atrada vīrieša līķi. Bija redzamas vardarbīgas nāves pazīmes, informē Valsts policija.

Divas dienas vēlāk, 22. septembrī, aizdomās par noziedzīgo nodarījumu likumsargi sākotnēji aizturēja četras personas, taču, šķetinot lietas apstākļus, turpmākās izmeklēšanas laikā noziegumā par aizdomās turētām tika atzītas trīs - viens pilngadīgs vīrietis un divi nepilngadīgi jaunieši. Pirmdien, 20. martā, kriminālprocess nosūtīts Rietumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

2022. gada 20. septembrī Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Dobelē pamestā ēkā atrasts vīrieša līķis. Ierodoties notikuma vietā, Valsts policijas amatpersonas konstatēja kāda 1967. gadā dzimuša vīrieša mirstīgās atliekas ar vardarbīgas nāves pazīmēm.

Par notikušo tika ierosināts kriminālprocess, un jau divas dienas vēlāk, 22. septembrī, aizdomās par noziedzīgo nodarījumu tika aizturētas četras personas - 1994. gadā dzimis vīrietis, 2007. un divi 2005. gadā dzimuši jaunieši.

Veicot procesuālās darbības, tika iegūtas ziņas, kas nodarījumu ļāva kvalificēt pēc Krimināllikuma 117. panta desmitā punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi personu grupa, un Zemgales rajona tiesa visiem četriem aizturētajiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Būtiski atzīmēt, ka aizturētie jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem likumpārkāpumiem. 1994. gadā dzimušais vīrietis arī saistībā ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu, savukārt visi trīs apcietinātie jaunieši agrāk jau vairākas reizes bija nonākuši policijas redzeslokā

par mantiskiem noziedzīgiem nodarījumiem, tai skaitā viens no jauniešiem arī par miesas bojājumu nodarīšanu.

Turpmākās izmeklēšanas laikā, skaidrojot notikušā apstākļus, kriminālprocesā noteikta vēl papildu kvalifikācija pēc Krimināllikuma 172. par nepilngadīgo iesaistīšanu noziedzīgā nodarījumā, kā arī pret vienu no sākotnēji aizturētajiem 2005. gadā dzimušajiem jauniešiem kriminālprocess daļā par slepkavību tika izbeigts.

Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki šajā kriminālprocesā pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu, un pirmdien, 20. martā, kriminālprocess nosūtīts Rietumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret trim aizdomās turētajiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu