Kalniņš šaubās par Krimas scenārija īstenošanu Piedņestrā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Piedņestra. Ilustratīvs attēls.
Piedņestra. Ilustratīvs attēls. Foto: Filkli/Shutterstock

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš neuzskata, ka Krimas scenārijs var tikt īstenots arī Piedņestrā, lai sadalītu Ukrainas spēkus.

Kalniņš intervijā aģentūrai LETA teica, ka Piedņestrā ir mazskaitlīgi Krievijas spēki - 10 000 vai 15 000 karavīru, lai gan ar ambicioziem vienību nosaukumiem.

"Viņi nevar būtiski iespaidot ne ukraiņu piesaisti, ne arī notikumus Moldovā. Tādēļ es par šo jautājumu esmu diezgan rezervēts. Drīzāk par situāciju uztraucas Krievija, jo Piedņestrā atrodas milzīgas noliktavas ar munīciju," norādīja Kalniņš.

Ja runā par Ukrainas vienību "piesiešanu", lai tās nevarētu pārvietot uz dienvidiem un austrumiem, tad daudz lielāka problēma ir Baltkrievijas robeža, norādīja NBS komandieris.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Baltkrievijas pilnīga iesaistīšana karā ir vēl neizspēlēta kārts. Krievija var mēģināt šo kārti izspēlēt, atrast pareizāko sviru spiedienam uz Baltkrievijas režīmu. "Viņi varbūt arī gaida kaut kādu situāciju, kad varētu to izmantot. Taču Baltkrievija pašlaik ir tā, kas ir piesējusi ļoti lielus Ukrainas spēkus," piebilda NBS komandieris.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu