"Tādas lietas esmu redzējis tikai filmās." Atklāta jauna informācija par Jamaikas lidostā arestēto latvieti

Apollo.lv
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Marta sākumā Jamaikas lidostā arestēja Latvijas valstspiederīgo, kuru tur aizdomās par mēģinājumu izvest no valsts kokaīnu. 30 gadus vecais vīrietis tika arestēts Normana Menlija starptautiskajā lidostā Kingstonā, Jamaikā, no kuras bija plānojis lidot uz Lielbritāniju. 

Uzreiz pēc notikušā sociālajos tīklos tika publicēts Latvijas iestādēm adresēts lūgums iesaistīties situācijas risināšanā. Vīrieša draugi un tuvinieki norādīja, ka kāds paziņa esot lūdzis uz Lielbritāniju aizvest rumu no Normana Menlija lidostas. Pudeles kasti viņš esot saņēmis lidostā, un tās patiesais saturs viņam neesot bijis zināms.

Tagad ir parādījusies jauna informācija par apsūdzēto Latvijas pilsoni.

Apsūdzētajiem - 30 gadus vecajam Latvijas pilsonim un 30 gadus vecajai Terikai Millvudai - izvirzītas apsūdzības par kokaīna eksportēšanas mēģinājumu. Latvietis tiek apsūdzēts par kokaīna glabāšanu, tirdzniecību un mēģinājumu eksportēt kokaīnu. 

Advokāts Pīters Čampaņnijs otrdien tiesā lūdza pret drošības naudu atbrīvot viņa klientu - latvieti, jo viņš nedzīvo Jamaikā.

Aizstāvis iesniedza tiesai informāciju, ka latvieša sieva ir ieradusies tiesā un ir atstājusi viņu mājas Teksasā, ASV. Tiek norādīts, ka šajā īpašumā viņas vīrs var uzturēties lietas izskatīšanas laikā. Advokāts piebilda, ka gadījumā, ja tiks piemēroti nosacījumi, viņa klients - latvietis - var jebkurā laikā sazināties ar Jamaikas likumsargiem.

Latvieša advokāts tiesā norādīja, ka latvietis atradās Normana Menlija starptautiskajā lidostā un tika novērots brīdī, kad viņš iepirkās vietējā lidostas veikalā.

Advokāts arī informēja, ka policija pēc tam lūgusi latvietim atļauju viņu pārmeklēt, un viņš esot piekritis. Kad pie Latvijas pilsoņa tika atrastas narkotikas, vīrietis ticis informēts par pārkāpumu un brīdināts. Apsūdzētais latvietis tajā brīdī teicis, ka "viņi man droši vien ir iedevuši nepareizu paku" un "es tādas lietas esmu redzējis tikai filmās", tiesā norādīja advokāts.

Tikmēr otrās apsūdzētās personas advokāts Aleksandrs Šovs lūdza tiesu izskatīt iespēju atbrīvot viņa klienti pret drošības naudu, jo viņa ir divu bērnu māte un viņas aizturēšanas dēļ bērni tagad dzīvo vieni.

Tiesnese atlika sēdi, lai izmeklētāji varētu pārbaudīt apsūdzēto adreses, un pieprasīja Latvijas konsulāta klātbūtni. Latvijas pilsonis un Millvuda šobrīd atrodas apcietinājumā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu