Meistarus varēs apmeklēt visos Latvijas vēsturiskajos novados - Kurzemē, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Sēlijā. Pasākumā piedalīsies vairāk kā 250 meistari 223 norises vietās, piedāvājot interesentiem apmēram 300 dažādas nodarbības.
Pasākuma laikā tautas lietišķās mākslas meistari aicina iepazīt vienu no populārākajām prasmēm - aušanu. Bērni, jaunieši un pieaugušie varēs apgūt auduma iekārtošanu stellēs un iepazīties ar dažādiem aušanas tehniku veidiem, savukārt Kuldīgas novadā būs iespēja pat noaust brunču audumu.
Tāpat populāra ir dažādu jostiņu un grīdas celiņu darināšana, kas ir sākums izpratnei par aušanu. Pasākumu klāstā piedāvāta arī iespēja apgūt kreklu izšūšanu un sašūšanu.
Šīs prasmes noderēs, darinot savu tautastērpu un gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem.
Atsevišķas meistardarbnīcas sniegs pirmās zināšanas saktu un citu rotu darināšanā. Nameja gredzena darināšanas nodarbības notiks Rīgā un Siguldā, savukārt Jaunpilī norisināsies arheoloģisko rotu darināšanas meistardarbnīca.
Plašs ir norišu piedāvājums adīšanas jomā - zeķu, cimdu, čību, mauču un rotaļlietu adīšana. Meistari demonstrēs dažādas tehnikas, dalīsies ar savām zināšanām un pieredzi.