Salauzis elektroniskās uzraudzības aproci. Itālijā no mājas aresta izmucis Krasnojarskas gubernatora dēls

LETA
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Stock City/Shutterstock

Krievijas Krasnojarskas novada gubernatora dēls Artjoms Uss ir apsūdzēts par sankciju apiešanu un naudas atmazgāšanu. Viņš Itālijā izbēdzis no mājas aresta, kas viņam bija noteikts līdz izdošanai ASV, ziņo laikraksts "La Repubblica".

Uss, kuram ASV draud 30 gadu ilgs cietumsods, salauzis elektroniskās uzraudzības aproci un aizbēdzis no Milānas apkārtnē esošā dzīvokļa.

Usa izdošanu ASV otrdien apstiprināja Milānas apelācijas tiesa.

Uss tika aizturēts Itālijā 10. oktobrī.

Pērn rudenī vēstīts, ka ASV varas iestādes ir atmaskojušas divas shēmas par augsto tehnoloģiju pārdošanu Krievijai.

Saistībā ar vienu no šīm shēmām tika apsūdzēti arī trīs Latvijas pilsoņi un kāds ukrainis par mēģinājumu nosūtīt Krievijai ASV ražotu augstas precizitātes profilslīpmašīnu, kas var tikt izmantota ieroču ražošanā vai kodolieroču programmā.

Savukāt saistībā ar otru shēmu ASV izvirzītas apsūdzības pieciem Krievijas pilsoņiem, tajā skaitā Usam, kas piegādājuši ASV elektronikas komponentus Krievijas ieroču ražotājiem, un daži no šiem komponentiem ir tikuši atrasti kaujas laukā Ukrainā.

Viņi paredzēja iepirkt no ASV ražotājiem tādas tehnoloģijas kā modernus pusvadītājus un mikroprocesorus, kas tiek izmantoti iznīcinātājos, raķešu sistēmās, viedmunīcijā, radaros un satelītos.

Dubaijā dzīvojošais Krievijas pilsonis Jurijs Orehovs, Uss un trīs citi Krievijas pilsoņi izmantoja Hamburgā bāzētu uzņēmumu, piegādājot šo tehnoloģiju Krievijas militārā resora uzņēmumiem, kas pakļauti ASV sankcijām. Orehovs 2019.gadā bija braucis uz ASV, lai piegādātu daļas, kas tika izmantotas Krievijas būvētajos iznīcinātājos "Suhoj".

"Daži no elektronikas komponentiem, kas iegūti caur šo noziedzīgo shēmu, ir atrasti Krievijas ieroču platformās, kas sagrābtas kaujas laukā Ukrainā," paziņoja Tieslietu ministrija.

Turklāt Orehovs, viņa Krievijas partneri un divi Venecuēlas naftas tirgotāji, kas arī ir apsūdzēti, izmantoja šo Vācijas uzņēmumu kā fasādi, lai piegādātu simtiem miljonu barelu naftas no Venecuēlas Krievijai un Ķīnai, pārkāpjot globālās sankcijas.

Maksājumi tika novirzīti caur čaulas kompānijām, banku Apvienotajos Arābu Emirātos, skaidrās naudas slepenu nodošanu un kriptovalūtu tirdzniecību.

Šie pieci Krievijas pilsoņi un divi Venecuēlas naftas tirgotāji tika apsūdzēti sazvērestībā ASV apkrāpšanai, sankciju pārkāpumos, krāpniecībā un naudas atmazgāšanā.

ASV Finanšu ministrija arī noteikusi sankcijas pret Orehovu, Vācijas fasādes uzņēmumu un viņa kontrolētu Dubaijas kompāniju.

Usa izdošanu pieprasījusi arī Krievija, kur pret viņu ierosināta krimināllieta par naudas atmazgāšanu organizētā grupā īpaši lielos apmēros.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu