Sv, 4.06.2023.

Baidens: Ķīna pagaidām nav piegādājusi ieročus Krievijai

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
ASV prezidents Džo Baidens.
ASV prezidents Džo Baidens. Foto: Gints Ivuskans/Shutterstock

ASV prezidents Džo Baidens piektdien pauda uzskatu, ka Ķīna vēl nav piegādājusi ieročus Krievijai pēc tam, kad Krievijas karaspēks pērn sāka pilna apjoma iebrukumu Ukrainā.

"Es pēdējos trīs mēnešus esmu dzirdējis, ka Ķīna grasās piegādāt ievērojamus ieročus Krievijai (..) Viņi to vēl nav darījuši. Tas nenozīmē, ka viņi to nedarīs, bet viņi vēl nav to darījuši," Baidens sacīja preses konferencē savas Kanādas vizītes laikā.

"Es neuztveru Ķīnu nenopietni. Es neuztveru Krieviju nenopietni," teica Baidens. Viņš arī izteica pieņēmumu, ka ziņas par Ķīnas un Krievijas tuvināšanos var būt "pārspīlētas".

Baidens arī uzsvēra stiprās saites starp Rietumu demokrātijām, sakot, ka "ja kaut kas ir noticis, tad tas, ka Rietumi ir ievērojami vairāk saliedējušies".

Viņš norādīja uz ASV drošības aliansēm Klusā okeāna reģionā, tostarp uz QUAD, kas arī ietver Austrāliju, Indiju un Japānu, un uz AUKUS, kas ir ASV alianse ar Austrāliju un Lielbritāniju.

Ķīnas prezidentam Sji Dzjiņpinam šonedēļ apmeklējot Maskavu, Krievija un Ķīna uzsvēra savu attiecību "īpašo raksturu".

Lai gan Ķīnas līderis apsolīja Maskavai tirdzniecības turpināšanu un morālo atbalstu, viņš tomēr neapņēmās nodrošināt ieročus Krievijas karaspēkam Ukrainā, kas varētu pamudināt Rietumus noteikt sankcijas pret Ķīnu.

Ķīna arī nav apņēmusies ilgtermiņā pirkt lielos daudzumus Krievijas gāzes, kas vairs netiek transportēti uz Eiropu.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu