Rīgā ierīkos desmit jaunus brīvkrānus

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Jauns dzeramā ūdens brīvkrāns Vērmanes dārzā.
Jauns dzeramā ūdens brīvkrāns Vērmanes dārzā. Foto: Zane Bitere/LETA

Šogad Rīgā dažādās apkaimēs pašvaldība ierīkos desmit jaunas brīvas pieejas dzeramā ūdens uzpildes vietas jeb tā dēvētos brīvkrānus, informēja Mārtiņš Vilemsons.

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas ūdens" jaunos brīvkrānus uzstādīs Brasas skvērā, Grīziņkalna parkā, Ziemeļblāzmas parkā, Ēbelmuižas parkā, pie bērnu laukuma parkā Pļavniekos, Ķengaraga promenādē, Zemitāna laukumā, pie Vecāķu pludmales, pie pludmales takas Daugavgrīvā, kā arī Imantas vidusskolas sporta laukumā.

Nākamajā - 2024. gadā - plānots ierīkot brīvkrānus arī pie Māras dīķa, Nordeķu parkā, pie Buļļupes promenādes un Biķernieku / Šmerļa mežā. Šīs vietas izvēlētas, apkopojot pērn Apkaimju iedzīvotāju centra veiktās aptaujas datus.

Rīgas dome šonedēļ veica grozījumus noslēgtajā līgumā ar SIA "Rīgas ūdens" par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu, kas paredz uzdot uzņēmumam jaunu brīvkrānu izbūvi, paplašinot to pieejamību pilsētvidē.

Ar grozījumiem uzņēmumam uzdots apsaimniekot arī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta un Satiksmes departamenta īpašumā esošos brīvkrānus, kas tika ierīkoti 2022.gadā.

Pērn pašvaldība uzstādīja septiņus jaunus dzeramā ūdens krānus - Vērmanes dārzā pie bērnu rotaļu laukuma, Esplanādē aiz Latvijas Mākslas muzeja ēkas, Ziedoņdārzā, Mežaparkā pie ieejas zoodārzā, Dzegužkalna parkā, Krišjāņa Barona ielas bērnu sporta laukumā un Āgenskalna tirgus priekšlaukumā.

Uzņēmumam "Rīgas ūdens" uzdots veikt arī nepieciešamās darbības, lai pašvaldība iegūtu savā īpašumā bezīpašnieka brīvkrānu Radio ielā, netālu no tuneļa uz Centrālo staciju.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu