Ukrainas karavīri Lielbritānijā pabeiguši apmācības tanku "Challenger 2" izmantošanā

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tanks "Challenger-2".
Tanks "Challenger-2". Foto: Andrew Harker/Shutterstock

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija pirmdien pavēstījusi, ka Ukrainas karavīri Lielbritānijā pabeiguši apmācības tanku "Challenger 2" izmantošanā un atgriezušies Ukrainā. 

Apmācības ilga vairākas nedēļas.

Ukrainas karavīri devās uz Lielbritāniju neilgi pēc tam, kad Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks janvārī paziņoja, ka Lielbritānija nosūtīs Ukrainai 14 tankus "Challenger 2".

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija neatklāja tanku pašreizējo atrašanās vietu, bet sagaidāms, ka tanki un to izmantošanā apmācītie karavīri piedalīsies pavasara pretuzbrukumā, ko, kā tiek uzskatīts, plāno Ukrainas armija.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Voless, kurš pagājušajā mēnesī apmeklēja ukraiņu karavīrus apmācību laikā, sacīja, ka ir patiesi iedvesmojoši redzēt Ukrainas karavīru apņēmību, un solīja, ka Lielbritānija darīs visu, ko spēs, lai atbalstītu Ukrainu tik ilgi, cik nepieciešams.

Ukrainas karavīri tika apmācīti, kā vadīt tankus, kā strādāt komandā un kā identificēt un likvidēt mērķus.

"Kaujas manevru centra komandai ir bijusi privilēģija nodrošināt šīs apmācības mūsu Ukrainas partneriem. Mēs visi bijām ļoti pārsteigti par parādīto kompetences līmeni un nešaubāmies, ka mūsu draugi visefektīvāk izmantos "Challenger 2" tankus turpmākajās kaujās, cīnoties, lai aizstāvētu savu dzimteni," sacīja pulkvežleitnants Džons Stouns, kurš pārraudzīja apmācības.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu