FOTO ⟩ Nakts aizsegā nogāzts piemineklis Bauskas aizstāvjiem pret padomju okupāciju. Policija aicina atsaukties aculieciniekus

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: No Valsts policijas rīcībā esošajiem materiāliem

Pirmdienas, 27. marta, rītā ap plkst. 7.20 Valsts policijā (VP) saņemta informācija, ka Bauskā, Uzvaras ielā 23, pie apļveida krustojuma, nakts laikā ar trošu palīdzību nogāzts piemineklis Bauskas aizstāvjiem pret otrreizējo padomju okupāciju, pavēstīja policijā.

VPs Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa amatpersonām nekavējoties ierodoties notikuma vietā, veiktas sākotnējās un neatliekamās procesuālās darbības notikušā apstākļu un iespējamo vainīgo personu noskaidrošanai.

Par notikušo arī sākts kriminālprocess, kas šobrīd kvalificēts pēc Krimināllikuma 20. nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību.

VP aicina atsaukties personas, kuru rīcībā ir jebkāda informācija par iespējamo noziedzīgo nodarījumu vai personām, kuras, iespējams, to pastrādājušas. Tāpat VP aicina atsaukties aculieciniekus, zvanot pa tālruni 110.

Laikraksts "Bauskas Dzīve", atsaucoties uz novada domes deputātu vēsturnieku Raiti Ābelnieku, vēsta, ka pats piemineklis nav neatgriezeniski sabojāts un tuvākajā laikā tiks atjaunots.

Piemineklis uzstādīts 2012. gadā par godu Bauskas aizstāvjiem pret otrreizējo padomju okupāciju 1944. gadā.

Cīņas par Bausku ilga no 28. jūlija līdz 14. septembrim, un tajās piedalījās ievērojams skaits latviešu karavīru - leģionāri no veselības un apmācību rotām, 23., 319. un 322. policijas bataljonu kareivji, kā arī jauni puiši un iesirmi vīri no Bauskas atsevišķā bataljona, liecina publiski pieejamā informācija.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu