P, 11.12.2023.

No aprīļa paaugstinās darba samaksu ārstniecības iestādēs strādājošajiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārs "Gaiļezers". Ilustratīvs attēls.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārs "Gaiļezers". Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

Valdība otrdien lēma, ka no 1. aprīļa tiks paaugstināta darba samaksa ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kam šogad papildus tiek novirzīti 41,5 miljoni eiro.

Veselības ministrija (VM) informēja, ka vidējā darba samaksa valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu tarifā ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem palielināsies līdz 2083 eiro mēnesī (pieaugums par 6,11%), vidējā darba samaksa ārstniecības un pacientu aprūpes personām palielināsies līdz 1303 eiro mēnesī (pieaugums par 10,14%), bet ārstniecības un pacientu atbalsta personām vidējā darba samaksa pieaugs līdz 865 eiro (pieaugums par 16,11%).

VM norāda, ka veselības aprūpes nozares personālam ir neaizvietojama loma, lai nodrošinātu labus sabiedrības veselības rādītājus.

Arī ministrijā notikušajās sarunās ar mediķu arodbiedrību tika uzsvērts, ka būtu svarīgi vadīties pēc principa, ka mēneša vidējā darba samaksa veselības nozarē strādājošajiem (tarifā) tiek paaugstināta katru gadu, savukārt ārstniecības personu vidējā darba samaksa (tarifā) tiek palielināta ne mazāk kā par 10%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Sarunas ar arodbiedrību notiek Veselības aprūpes nozares apakšpadomes (VANA) formātā.

VANA ir Nacionālās trīspusējas sadarbības padomes sastāvdaļa, kas apvieno Veselības ministrijas, Latvijas darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvjus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu