Uzņēmējam Trubko prokurore lūdz piespriest trīs gadu cietumsodu krimināllietā par 2,1 miljona eiro kukuli

LETA
Apsūdzētais uzņēmējs, AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājs Igors Trubko.
Apsūdzētais uzņēmējs, AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājs Igors Trubko. Foto: Evija Trifanova/LETA

Uzņēmējam un AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājam Igoram Trubko par 2,1 miljona eiro liela kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam prokurore lūdz piespriest trīs gadu cietumsodu, kā arī četru gadu liegumu nodarboties ar jebkāda veida komercdarbību.

Tāpat prokurore lūdz piespriest naudas sodu "Rīgas namu apsaimniekotājam" 200 minimālo algu apmērā jeb 124 000 eiro.

Trubko aizstāvis tiesas sēdē norādīja, ka prokuratūra iztiesāšanas gaitā nav pieradījusi Trubko vainu, līdz ar to apsūdzētais ir attaisnojams un prokurores pieprasītais sods nav piespriežams.

KNAB iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka saskaņā ar biroja iegūtajiem pierādījumiem kukulis piedāvāts, lai uzņēmēja pārstāvētā kompānija uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) apsaimniekotajām mājām.

Uzņēmējs esot norādījis Kossovičam, kādi būtu "Rīgas namu apsaimniekotājam" labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Kossovičs žurnālistiem atzina, ka informējis KNAB par kukuļa piedāvājumu. Deputāts paziņoja, ka visu savu īso politisko mūžu esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēšoties.

Krimināllietā paredzēta arī piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošana juridiskajai personai - "Rīgas namu apsaimniekotājam".

Jau ziņots, ka "Rīgas namu apsaimniekotājs" 2021. gada pavasarī piedāvāja eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas RNP mājas. Uzņēmums bija noskatījis 60 mājas ar labiem uzkrājumiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Trubko kopš 2018. gada pavasara ir "Rīgas namu apsaimniekotāja" valdes priekšsēdētājs. Viņš ir arī norādīts kā uzņēmuma patiesais labuma guvējs jeb pastarpināts īpašnieks. Otra kompānijas līdzīpašniece ir Taisa Štāle. 2021. gadā uzņēmums apgrozīja 2,9 miljonus eiro un strādāja ar 115 062 eiro peļņu.

Informācija KNAB mājaslapā liecina, ka Trubko laikā no 2002. līdz 2013. gadam atbalstījis divas partijas, kopumā ziedojot 49 904 eiro. Uzņēmējs ziedoja Reformu partijai (Zatlera Reformu partijai) un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, kura savulaik bija pie varas Rīgas domē.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu