Pētnieki lēš, ka pasaules iedzīvotāju skaits drīzumā varētu krietni samazināties (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Varavin88/Shutterstock

Pētnieki lēš, ka pasaules iedzīvotāju skaita pieaugums līdz 2050. gadam varētu rimties un sāksies populācijas kritumam. Līdz gadsimta beigām planētas iedzīvotāju skaits varētu samazināties līdz sešiem miljardiem.

Ja pašreizējās tendences turpināsies, pasaules populācija gadsimta vidū sasniegs 8,6 miljardus, bet tad līdz gadsimta beigām nokritīsies par teju 2 miljardiem.

Populācijas samazināšanās nedaudz atvieglos vides problēmu nastu, tomēr tās neatrisinās. Turklāt planētas iemītnieku skaita samazināšanās kopumā cilvēci padarīs vecāku, tādējādi samazinot strādājošo un nestrādājošo cilvēku proporciju.

"Mēs zinām, ka strauja ekonomiskā attīstība nabadzīgākās valstīs pamatīgi ietekmē dzimstību.

Dzimstība samazinās, kad sievietēm ir pieejama izglītība un sievietes kļūst ekonomiski neatkarīgas, kā arī tām kļūst pieejama labāka veselības aprūpe," vēsta pētnieki. 

Pētnieki arī analizē saikni starp populācijas izmēru un planētas spēju to uzturēt. Atklāts, ka planētas iedzīvotāju skaits nav noteicošais faktors klimata pārmaiņās. Tā vietā vainojami pasaules bagātākie indivīdi un to lielais resursu patēriņš.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu