O, 28.11.2023.

VIDEO ⟩ Balto stārķu ligzdā izveidojies pāris. Iemītniekus dēvē par Fāzi un Voltu

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: скриншот видео

Balto stārķu ligzdā, kas uzvīta uz AS "Sadales tīkls" elektroapgādes balsta un kuras iemītnieki ikgadēji tiek dēvēti par Fāzi un Voltu, ir izveidojies stārķu pāris, TVNET noskaidroja uzņēmumā.

28. martā ligzdā bija apmeties viens no putniem, bet 31. marta vakarā tam pievienojusies otra puse.

Ligzdā jau notikušas vairākas Fāzes un Volta pārošanās epizodes, un drīzumā varētu būt sagaidāms perēšanas sākums.

Video: Tiešraide no stārķu ligzdas

2022. gada ligzdošanas sezonā pirmā ola tika izdēta 18. aprīlī, tai sekoja vēl vairākas, un stārķu pārim izdevās izaudzināt veselus četrus jaunputnus.

Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijas darbiniece Dr. biol. Māra Janaus stāsta, ka šogad pirmā ola varētu būt sagaidāma ātrāk – ja kāda no pārošanās reizēm bijusi veiksmīga, pirmā ola var tikt izdēta jau nedēļas laikā.

"Par to, vai arī šogad varētu būt sagaidāmi četri stārķēni, neko paredzēt nevar. Stārķiem jābūt labi pārziemojušiem, kā arī svarīgi, lai migrācijas vietā būtu labi apstākļi. Ja stārķi kādu iemeslu dēļ būs savārguši, tas, protams, var kaitēt ligzdošanas sekmēm.

Tomēr, tā kā konkrētie stārķi ir atgriezušies laikā, domājams, ka visam jābūt kārtībā. Paredzēt, vai vispār būs olas un cik, ir grūti, bet viss ir iespējams! Cerēsim uz kuplu stārķu ģimenes pieaugumu," komentē eksperte M. Janaus.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu