Baltkrievijas karavīri devušies uz Krieviju, lai apgūtu agresorvalsts kodolraķešu sistēmu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Baltkrievijas karavīri devušies uz Krieviju, lai apgūtu Krievijas kodolraķešu sistēmas izmantošanu, otrdien paziņojušas Maskava un Minska.

Krievijas diktators Vladimirs Putins 25.martā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.

Ar taktiskajiem kodolieročiem tiek saprastas kaujas laukā izmantojami nelielas jaudas šāviņi un raķetes tuva rādiusa uzbrukumiem, tikmēr ar stratēģiskajiem kodolieročiem iespējams iznīcināt plašas teritorijas.

"Operatīvi taktisko raķešu sistēma "Iskander-M" ir nodota Baltkrievijas spēkiem," šodien paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

"3.aprīlī Baltkrievijas komandas sāka apmācības tās lietošanā," viņš piebilda.

Baltkrievijas Aizsardzības ministrija publicēja fotogrāfijas, kurās redzami karavīri, kāpjam militārajās lidmašīnās, lai dotos uz Krieviju.

"Šo vienību apkalpe detalizēti pētīs jautājumus, kas saistīti ar raķešu sistēmas "Iskander-M" taktisko kodolieroču uzturēšanu un izmantošanu," paziņoja Baltkrievijas Aizsardzības ministrija.

"Viņi izies pilnu apmācību ciklu vienā no Krievijas bruņoto spēku poligoniem," pavēstīja ministrija, neatklājot, cik ilgi apmācības turpināsies.

Putina paziņojums radījis bažas par iespējamo kodolkonfliktu, taču eksperti un valdības uzskata, ka šis solis, visticamāk, nemainīs kara gaitu Ukrainā.

Plānots, ka kodolieroču izvietošanai nepieciešamie bunkuri Baltkrievijā tiks pabeigti līdz 1.jūlijam.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu