FOTO Rīgas dome atklāj Uzvaras parka rekonstrukcijas pirmās kārtas plānus un izmaksas (2)

Ziņa papildināta plkst. 13.14
LETA
Kā plānots labiekārtot Uzvaras parku Rīgā?
Kā plānots labiekārtot Uzvaras parku Rīgā? Foto: Zala Landscape Architects, Vizualizāciju darbnīca

Uzvaras parka rekonstrukcijas pirmajā kārtā plānots ieguldīt sešus miljonus eiro, trešdien, 5. aprīlī, preses konferencē sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA/LRA).

Uzvaras parka labiekārtošanas koncepcija paredz darbus veikt divos posmos.

Foto: Kā plānots labiekārtot Uzvaras parku Rīgā?

Pirmajā posmā plānots veidot parka ainavisko daļu deviņu hektāru platībā, uzstādot vairāk nekā 100 jaunu soliņus, izvietojot bērnu rotaļu un vingrošanas elementus, iestādot ap 1500 kokus un krūmus, kā arī citus augus.

Šajā parka daļā tiks izbūvēti gājēju un velosipēdistu celiņu ar kopējo platību 9100 kvadrātmetru, paredzot celiņu arī skriešanai.

Tāpat parkā taps ainaviska skeitborda trase un tiks izbūvēta 1 kilometru gara trase slēpošanai un skrituļslidošanai.

Paredzēts, ka parka ainaviskās daļas labiekārtošana tiks pabeigta līdz šī gada 11. novembrim, darbu veikšanai paredzēti 6 miljoni eiro.

Ratnieks informēja, ka minētos līdzekļus pašvaldība plāno aizņemties.

Ratnieks informēja, ka šodien tiks izsludināts iepirkums uz parka rekonstrukcijas pirmo kārtu.

Ratnieka ieskatā, pēc rekonstrukcijas Uzvaras parkā varētu notikt daļa no valsts nozīmes pasākumiem un militārām parādēm valsts svētkos un atceres dienās.

Ratnieks uzskata, ka Uzvaras parkam jāatgūst sava vēsturiskā nozīme par godu uzvarai pār bermontiešiem.

Kā atzina Rīgas mēs Mārtiņš Staķis (PP), kopumā šī ideja viņam šķiet laba. Iepriekš militārās parādes dalībnieki no 11. novembra krastmalas devās pāri Akmens tiltam līdz Nacionālajai bibliotēkai.

Ņemot vērā, ka runa ir par Uzvaras parku un 11. novembrī tiek svinēta Latvijas armijas uzvara pār Bermonta karaspēku, un šai uzvarai par godu šis parks ticis veidots, kāpēc lai šī parāde nenoslēgtos parkā, uzskata Rīgas mērs.

Viņš norādīja, ka šogad Uzvaras parkam būs 100 gadu jubileja, un Staķa ieskatā varētu notikt atgriešanās pie parka sākotnējās ieceres.

Viņš atzina, ka neesot runa par militārās tehnikas braukšanu pa parka celiņiem, bet gan par karavīriem.

Visā pārējā laikā šī būšot atklāta teritorija, kas domāta visiem iedzīvotājiem gan aktīvai, gan mierīgai atpūtai, uzsvēra Staķis.

Rīgas mēs uzskata, ka nav jāvairās runāt par Latvijai ļoti nozīmīgiem notikumiem, kā neatkarības izcīnīšanu no divām lielvarām un šo notikumu iemūžināšanas un atzīmēšanas.

2024. gadā parka labiekārtošanu plānots turpināt, otrajā posmā izveidojot aktīvās atpūtas zonas tuvāk Hermaņa ielai. Šajā parka daļā atradīsies dažādiem sporta veidiem paredzēti laukumi, kā arī līdzdalības budžeta konkursā rīdzinieku atbalstītais betona baseina skeitborda laukums. Tiek plānots arī izveidot bērnu ūdens rotaļu laukumu.

Lai arī publiski izskanējuši ierosinājumi nojauktā pieminekļa vietā būvēt nacionālas nozīmes stadionu vai koncertzāli, kā rāda pašvaldības pasūtītā un SKDS veiktā iedzīvotāju aptauja, 64% rīdzinieku atbalsta ieceri atjaunot un labiekārtot parku.

Kā ziņots, Rīgas dome 2022. gada maijā lēma par padomju okupācijas varas pieminekļa nojaukšanu Uzvaras parkā. Pieminekļa obelisks tika nogāzts 2022. gada 25. augustā. Pieminekļa ansambļa demontāžas darbi šobrīd vēl nav noslēgušies.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu