Putina rokaspuisis Eklstouns atklāj, ka apzināti piesedzis vienu no lielākajiem skandāliem F-1 vēsturē

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Bērnijs Eklstouns
Bērnijs Eklstouns Foto: AFP / Scanpix

Bijušais Pirmās formulas (F-1) boss Bērnijs Eklstouns sarunā ar "F1-Insider" atklājis, ka savulaik apzināti piesedzis bēdīgi slaveno 2008. gada Singapūras "Grand Prix" skandālu.

Runa ir par 2008. gada Azerbaidžānas "Grand Prix", kurā "Renault" pilots Fernando Alonso uzvarēja, startējot no 15. pozīcijas. Sacīkšu 14. aplī Alonso komandas biedrs Nelsons Pikē jaunākais ietriecās sienā, tādējādi trasē izsaucot drošības mašīnu.

Alonso pitstopos bija iegājis tieši pirms avārijas, bet visi vadošie piloti "boksos" devās pēc drošības mašīnas izbraukšanas trasē. Tādējādi Alonso nonāca līderpozīcijā un savu vadību nosargāja.

Pēcāk tika atklāts, ka Pikē avārija bija kalkulēts "Renault" komandas lēmums, kā rezultātā tās vadītājs Flavio Briatore saņēma mūža diskvalifikāciju no F-1.

Tobrīd F-1 pārvaldīja bēdīgi slavenais Bērnijs Eklstouns, kurš gadu gaitā ir nācis klajā ar daudziem apšaubāmiem izteikumiem, tai skaitā apgalvojot, ka Krievijas kara noziedznieka Vladimira Putina dēļ būtu gatavs uzņemt lodi.

Tagad Eklstouns atzinis, ka viņa un tā brīža Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidenta Maksa Moslija rīcībā bijusi informācija par rupjo pārkāpumu, bet viņi izvēlējušies šo skandālu noklusēt.

"Mēs nolēmām tobrīd neko nedarīt. Gribējām pasargāt sportu no milzu skandāla. Es ar Nelsonu Pikē runāju eņģeļu mēlēs, lai viņu nomierinātu," atcerējās Eklstouns.

Singapūras GP rezultāts lielā mērā izšķīra arī sezonas galaiznākumu, jo Luiss Hamiltons izcīnīja trešo vietu, kamēr viņa tiešais konkurents cīņā par titulu pēc sacīkšu sākšanas no "pole-position" finišēja 13. vietā.

Masa togad titulu zaudēja par vienu punktu. FIA noteikumi paredz, ka uzreiz pēc F-1 sezonas beigu ceremonijas rezultāti vairs nav maināmi. Pats Eklstouns atzīst, ka Singapūras GP rezultāts bija jāanulē rupjā pārkāpuma dēļ. Tas nozīmētu, ka Masa izcīnītu savas karjeras vienīgo čempiona titulu.

"Mums bija pietiekoši daudz informācijas, lai veiktu izmeklēšanu. Vadoties pēc statūtiem, Singapūras sacīkstes vajadzēja anulēt," atzina Eklstouns.

Kā jau minēts, 2008. gada sezonā čempiona titulu ar viena punkta pārsvaru ieguva Luiss Hamiltons, vajadzīgo pozīciju izcīnot tā gada pēdējo sacīkšu pašā izskaņā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu