Sper soli tuvāk Rīgas metrobusa līnijas izveidei

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Purvciems. Ilustratīvs attēls.
Purvciems. Ilustratīvs attēls. Foto: Aleks Kend/Shutterstock

Rīgas dome šodien nolēma atpirkt vairākus zemesgabalus Purvciemā metrobusa līnijas izveidei.

Zemesgabali atrodas Dzelzavas, Ieriķu, Stirnu un Nīcgales ielās.

Kopumā tiks atpirkti 10 zemesgabali. No kuriem visdārgākais Rīgas pašvaldībai izmaksās 190 000 eiro, bet vislētākais - 3630 eiro.

Kopumā šim mērķim varētu izlietot aptuveni 500 000 eiro.

Jau ziņots, ka Dzelzavas ielas posmā no Jorģa Zemitāna tilta līdz Juglas ielai plānota neatkarīgas sabiedriskā transporta līnijas un ar to saistītās veloinfrastruktūras izbūve.

Kā skaidro Rīgas domē, projekts paredz, ka pa šo brauktuvi ar luksoforu prioritāti un īpaši labiekārtotām pieturām plānots organizēt visu sabiedrisko transportu Dzelzavas ielā, bet virzienā uz jauno galapunktu Juglas ielā plānots pagarināt 23. trolejbusa maršrutu.

Metrobuss ir no autosatiksmes atdalīta, neatkarīga autobusu vai trolejbusu līnija, to mēdz dēvēt arī par ātrgaitas autobusu vai trolejbusu. Tā mērķis ir nodrošināt ātrgaitas tramvajam pielīdzināmu pakalpojumu par zemākām ieviešanas izmaksām.

Metrobusu līnijas mēdz veidot, paredzot iespēju tramvaja izbūvei nākotnē, pieaugot pasažieru skaitam. Arī šajā gadījumā tikšot nodrošināta iespēja perspektīvā pielāgot izbūvēto infrastruktūru tramvaja satiksmei, ja tas kļūs nepieciešams.

Visā ielas garumā plānots sakārtot ietves un krustojumus, izbūvēt veloceļus un vairākas jaunas gājēju pārejas, kā arī uzbūvēt trūkstošo Dzelzavas ielas posmu.

Zemitānu stacijā pasažieri varēšot ērti pārsēsties uz jaunajiem, bieži kursējošajiem elektrovilcieniem un īsā laikā nokļūt Pārdaugavā, tostarp pat Bolderājā.

Projekts ir daļa no Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānā iekļautās Rīgas metropoles transporta sistēmas zaļināšanas reformas, kuras mērķis ir veicināt paradumu maiņu, ieviešot satiksmes plūsmu pārstrukturizāciju.

Līnijas izbūvi paredzēts veikt līdz 2026.gadam.

Pēc sākotnējām aplēsēm indikatīvās metrobusa līnijas izmaksas ir aptuveni 40,2 miljoni eiro.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu