Izraēla veic gaisa triecienus Libānā

LETA
Foto: AP/Scanpix

Izraēlas armija piektdienas rītā paziņoja, ka tā veic gaisa triecienus Libānā, atbildot uz ceturtdien notikušo Izraēlas apšaudi ar raķetēm no Libānas teritorijas, kurā Izraēla vainoja palestīniešu grupējumus.

Libānas dienvidu ostas pilsētā Tīrā bija dzirdamas vismaz trīs eksplozijas, vēstīja ziņu aģentūras AFP reportieri un Libānas telekanāls.

Vismaz divi šāviņi nokrita pie palestīniešu bēgļu nometnes Tīras tuvumā, paziņoja nometnes iemītnieks Abu Ahmads. Viens šāviņš uzkrita lauksaimnieka mājai netālu no nometnes, nodarot materiālus zaudējumus.

Proirāniskā kaujinieku grupējuma "Hezbollah" ziņu kanāls "Al-Manar" ziņoja, ka Izraēla apšaudījusi trīs rajonus Libānas dienvidos, tai skaitā bēgļu nometnes rajonu.

Atbildot uz raķešu apšaudi no Libānas teritorijas, Izraēlas armija ceturtdienas vakarā neilgi pirms pusnakts veica uzlidojumus Gazas joslai. Ziņu avots palestīniešu drošības spēkos sacīja, ka šajos gaisa triecienos trāpīts vairākām grupējuma "Hamas" apmācību vietām.

Palestīniešu kaujinieki atbildēja uz šiem uzlidojumiem, raidot raķetes uz Izraēlu.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu bija solījis, ka Izraēlas ienaidnieki "maksās cenu par jebkādu agresijas aktu" pēc tam, kad ceturtdien no Libānas uz Izraēlu tika izšautas 34 raķetes.

Izraēlas ārkārtas situāciju dienesti ziņoja, ka šrapnelis viegli ievainojis kādu vīrieti, savukārt kāda sieviete tika ievainota, skrienot uz patvertni.

Izraēla paziņoja, ka ir pārliecināta par to, ka no Libānas tika izšautas "palestīniešu" raķetes, un ka šo apšaudi var būt sarīkojis grupējums "Hamas" vai grupējums "Islāma džihāds".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu