Tiesvedībās pret valsti par pienākumu vakcinēties pret Covid-19 joprojām neviens nav uzvarējis

LETA
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Anishka Rozhkova/Shutterstock

Par valdības rīkojumā savulaik noteikto pienākumu vakcinēties pret Covid-19 šobrīd turpinās tiesvedība 92 lietās. Joprojām līdz šim neviens vakcinācijas pret Covid-19 apstrīdētājs tiesā nav uzvarējis, informēja Veselības ministrijā (VM).

VM Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders informēja, ka saistībā ar 2021.gada Ministru kabineta (MK) rīkojuma prasībām uzrādīt darba devējam vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, lai ārkārtējās situācijas laikā viņiem būtu iespēja pildīt savus amata pienākumus, no rīkojuma spēkā stāšanās brīža tika ierosinātas aptuveni 300 lietas. 180 no tām bija 2021.gada rudenī, bet 120 - 2022.gada pavasarī, pēc 1.marta, kad rīkojums jau vairs nebija spēkā.

Lielākā daļa lietu ir par rīkojumu "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kas paredzēja valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem uzlikt pienākumu uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, lai varētu turpināt pildīt savus pienākumus, pretējā gadījumā tie bija atstādināti no amata pienākumu pildīšanas. Pārsvarā pieteicēji negribēja vakcinēties bez objektīvā pamata, tādēļ nevarēja uzradīt darba devējam vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā rezultātā bija atstādināti, skaidroja ministrijā, skaidroja Šneiders.

Pēc viņa paustā, šobrīd tiesvedība turpinās 92 lietās, no kurām 22 atrodas Administratīvajā rajona tiesā (ART), 65 lietas atrodas Administratīvajā apgabaltiesā (AA) sakarā ar pieteicēju apelācijas sūdzībām par ART spriedumiem, piecas - Augstākajā tiesā sakarā ar pieteicēju kasācijas sūdzībām par AA spriedumiem.

Šneiders informēja, ka līdz šīm visi pasludinātie spriedumi bija pieteicējiem nelabvēlīgi, proti, viņu pieteikumi tika noraidīti, nekonstatējot MK normu prettiesiskumu attiecībā uz viņiem, jo tiesa nekonstatēja kādus īpašus un objektīvus apstākļus, kas būtu tieši attiecināmi uz pieteicējiem un kas ļautu viņiem neveikt vakcināciju un turpināt pildīt savus amata pienākumus, neuzrādot darba devējam derīgo sertifikātu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu